Voda v kufri a pod zadným sedadlom

2014 - .....
Napísať odpoveď
000kiko000
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.06.2018 19:17

Voda v kufri a pod zadným sedadlom

Príspevok od používateľa 000kiko000 »

Ahojte, mám passat b8 sedan, 2015, a včera keĎ som prišiel do auta (von prší už asi tretí deň vkuse), tak celá zadná sedačka na ľavej strane (za vodičom) a trochu v strede bola mokrá. Dal som preč sedačku - sedák (tam sú také zacvakovačky). Pod sedačkou bolo asi 2L vody ... keĎ som to vyčistil, tak som išiel až do kufra, kde som našiel trochu vody aj v rezerve (3-4l - nebolo to tam plné). Dal som preč tapacír na ľavej strane, keďže ten bol na spodku celý mokrý, avšak nič som tam nenašiel, tesnenie je všekto okolo kufra správne dané, tam by nemala byť žiadna voda, sú tam nejaké odtoky, ktoré môžu byť upchaté? Kde môže byť problém prosím Vás? Pod nohami je sucho aj vpredu aj vzadu. Ešte som si všimol, že vzadu, ako otvorím kufor a dam preč ten plast čo sa zaviera kufor (dole hneď za nárazníkom medzi nárazníkom a rezervou), tak na ľavej strane mám taký menší výrez a z neho vidieť že je akoby taký stek do rezervy, akoby tam voda pomaly šla dlho už, je to tam také do hrdzava až, tak som to vyčistil a uvidím, ale neviete čo to môže byť? Ďakujem za všetky rady!

Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Re: Voda v kufri a pod zadným sedadlom

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

Najjednoduchšia vec, ktorú by si mal spraviť, je čo najviac tie miesta oholiť (vybrať sedačku, koberce,..) zavreť auto, pooblievať ho vodou a sledovať odkiaľ sa tam berie. Ja som takto zistil dieru v tesnení čelného skla. Možno u teba tesnenie zadného okna? Prípadne dverí, neviem... Treba to riešiť skôr ako ti to tam začne smrdieť a toto sa mi osvedčilo ako najrýchlejšia cesta. Ak sa tam nedostane žiadna voda polievaním tak potom možno problém v podlahe, ale to pochybujem...
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"