Nezávislé kúrenie

2014 - .....
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Lukáš19172
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11.02.2011 17:10

Nezávislé kúrenie

Príspevok od používateľa Lukáš19172 »

Zdravím. Uvažujem o kúpe nového B8 a priorita objednávky bude aj nezávislé kúrenie. Chcel by som vedieť ako funguje ten bufik (či zohrieva aj motor alebo len kabínu). Budem vďačný za každú informáciu o tomto zariadení, velmi si na tom zakladám. Vopred ďakujem za info.
VW Polo Highline 1.4 16V 2011

Bi-xenon
Koža/Alcantara
R16 215/45

Používateľov profilový obrázok
Allbacore
Profík
Profík
Príspevky: 976
Dátum registrácie: 08.08.2008 02:44
Bydlisko: KE,BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezávislé kúrenie

Príspevok od používateľa Allbacore »

Cauko nezavislo vykurovanie zohrieva kabinu a tym padom aj vodu v motore :)
http://www.autoledky.sk/ - množstvo noviniek!
http://www.xenesisziarovky.sk/
Nakupujte s členským žlavami tu
Obrázok

DodoGT
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.05.2015 08:52
Bydlisko: Prešov

Re: Nezávislé kúrenie

Príspevok od používateľa DodoGT »

Je to tak hned po nastartovani auticko pradie ako zohriate auto aj v -20 stupnov maximalna spokojnost v B8
VW Passat B8 BiTDI Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR...

akooco
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.09.2011 08:48

Pod otázka.

Príspevok od používateľa akooco »

Neviem či sem to patrí.. ale či sa dá nejako nastaviť aby to zaplo samo na určitú hodinu?
Ďakujem...

Používateľov profilový obrázok
TomXasS
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 26.03.2012 14:40

Re: Nezávislé kúrenie

Príspevok od používateľa TomXasS »

Jasne
Volkswagen Passat B8 Highline DFGA 7DSG 2018

Používateľov profilový obrázok
Vladenko_007
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 27.10.2021 18:16
Bydlisko: Košice

Re: Nezávislé kúrenie

Príspevok od používateľa Vladenko_007 »

Aká môže byť cena za webasto aj z montážou u profíka nakomplet.
U profíka mám na mysli niekoho kto mi dodá original diely a namontuje ale nebude to priamo montáž vo firme webasto.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG model (2016)

Používateľov profilový obrázok
ricardo
Vodič
Vodič
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 26.10.2009 11:12

Re: Nezávislé kúrenie

Príspevok od používateľa ricardo »

pre Lukáš19172: Ak si konfigurujes nove auto, urcite to tam daj. Skvela vec! Ohrieva okruh motora a vhana teply vzduch do interieru. Original je nastaveny tak, ze pokial mas slabu bateriu, nezopne sa, aby si mohol nastartovat. Detto plati pri palive. Pokial mas v nadrzi len rezeru, nezopne sa. Ten pocit, ked vsetci skrabu okna a ty sadas do vyhriateho auta je na nezaplatenie :)

pre Vladenko_007: Najidealnejsie riesenie je kupit original celu sadu s aktivacnym klucom a dat namontovat vo VW. Cena spolu moze byt cca 1800 €. Ak sa trochu dokazes orientovat v dieloch, mozes si to vyskladat sam a dat niekomu namontovat, no ver mi, vela ludom sa do toho nebude chciet ist, pretoze aj tak - aktivacia. V konecnom dosledku by si zaplatil rovnako. A ta posledna moznost je priamo u dilera Webasto, ktory ti spravi nie "original VW", ale cena aj tak cca 1000€ +/-. Nezavisle kurenie je naozaj super vec, ale ak jazdis kratke trasy, vykasli sa na to.

oblaty
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 23.04.2014 22:07
Bydlisko: Topoľčany
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezávislé kúrenie

Príspevok od používateľa oblaty »

ricardo napísal:
05.12.2021 15:40
pre Lukáš19172: Ak si konfigurujes nove auto, urcite to tam daj. Skvela vec! Ohrieva okruh motora a vhana teply vzduch do interieru. Original je nastaveny tak, ze pokial mas slabu bateriu, nezopne sa, aby si mohol nastartovat. Detto plati pri palive. Pokial mas v nadrzi len rezeru, nezopne sa. Ten pocit, ked vsetci skrabu okna a ty sadas do vyhriateho auta je na nezaplatenie :)

pre Vladenko_007: Najidealnejsie riesenie je kupit original celu sadu s aktivacnym klucom a dat namontovat vo VW. Cena spolu moze byt cca 1800 €. Ak sa trochu dokazes orientovat v dieloch, mozes si to vyskladat sam a dat niekomu namontovat, no ver mi, vela ludom sa do toho nebude chciet ist, pretoze aj tak - aktivacia. V konecnom dosledku by si zaplatil rovnako. A ta posledna moznost je priamo u dilera Webasto, ktory ti spravi nie "original VW", ale cena aj tak cca 1000€ +/-. Nezavisle kurenie je naozaj super vec, ale ak jazdis kratke trasy, vykasli sa na to.
Ahoj, prečo sa na to vykašlať pri krátkych trasách? Myslel som že tým pomôžem motoru keď nebude štartovať studený na pár km
Dík za objasnenie :)
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 12/2008 Reflex Silber

Používateľov profilový obrázok
maco4
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2349
Dátum registrácie: 27.11.2007 17:34
Bydlisko: Lipt.Mikuláš

Re: Nezávislé kúrenie

Príspevok od používateľa maco4 »

Ale je určite výhoda ak jazdíš na krátkych trasách hlavne v zime ak predhrievaš motor,,, práve to mu prospieva !
Najhoršie je jazdiť na studenme motore a pre TDI zvlášť !
Ja to bežne používam a je to naozaj super a ak je motor zohriaty tak aj na kratšej trase sa spusti regenerácia PDF.
Passat B 8.5-2 TDI variant + Golf 7.5-2.0 TDI variant + Golf 7 TSI + VW Sharan
/ ex-GOLF IV + ex-Passat B7-2,0 TDI variant /

/ heslo; Nekupuj nové pokiaľ sa nepresvedčíš že sa to nedá opraviť !!! /

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"