Buchnutie (cuknutie) pri pridaní plynu 1.6 TDI

2010 - 2014

Moderátor: 4track1031

Napísať odpoveď
lestat771
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 14.02.2016 20:21

Buchnutie (cuknutie) pri pridaní plynu 1.6 TDI

Príspevok od používateľa lestat771 »

Zdravím. Už dlhšiu dobu pozorujem, že keď idem napr. po kruhovom objazde na dvojke s jemný plynom a keď trochu plyn povolím a znova trochu pridám, v tom momente niečo buchne.. zaujímavé je, že to robí iba keď je volant vytočený doľava.. doprava zvuky nie sú žiadne. Urobí to aj na trojke napríklad keď beriem zákrutu doľava. Ak sa s tým niekto stretol prosím napíšte mi, či je to už niečo akútne na servis alebo ani nie. Ďakujem.

jedei105
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16.02.2018 19:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Buchnutie (cuknutie) pri pridaní plynu 1.6 TDI

Príspevok od používateľa jedei105 »

ja by som skontroloval homokineticky klb
B8 Variant 1.6 TDi Comfortline

lestat771
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 14.02.2016 20:21

Re: Buchnutie (cuknutie) pri pridaní plynu 1.6 TDI

Príspevok od používateľa lestat771 »

tiež mi to napadlo.. mal som ho v jednom servise, ale tam mi povedali, že najskôr zotrvačník tak neviem. Takisto keď točím doľava a pridávam plynulo ale rýchlejšie tak tiež počuť nejaký hluk z tej strany. Zájdem ešte niekam inam.

jedei105
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16.02.2018 19:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Buchnutie (cuknutie) pri pridaní plynu 1.6 TDI

Príspevok od používateľa jedei105 »

no, neviem ci sa zotrvacnik prejavuje v zakrutach...ten bucha pri rozjazde a ked uberies a zase pridas, vtedy je to citit. na rovine, netreba ist do zakruty. a ked ti to na rovine nerobi tak by to mal byt klb. v servise povedali ze najskor zotrvacnik? sa na to mali pozriet nie, co to je za servis...
B8 Variant 1.6 TDi Comfortline

lestat771
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 14.02.2016 20:21

Re: Buchnutie (cuknutie) pri pridaní plynu 1.6 TDI

Príspevok od používateľa lestat771 »

Ved prave, hoci je to trochu pocut uz aj na rovinke ale minimalne a iba obcas, doprava vobec.. a teraz v tom mraze to pocut myslim dvojnasobne.. takisto aj vrzganie z prednej napravy ked vychadzam/schadzam zo sikmeho obrubnika.. tak je to taky mensi servis, zly vyber.. v blizkom case zajdem inam a uvidime potom napisem co to bolo.. aj tak dik

Tomki
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 02.05.2018 14:01

Re: Buchnutie (cuknutie) pri pridaní plynu 1.6 TDI

Príspevok od používateľa Tomki »

sice trochu neskoro ale toto robili silenty na motore na mercedese, vymenil som a bol pokoj

Používateľov profilový obrázok
mikojan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 20.08.2009 22:49

Re: Buchnutie (cuknutie) pri pridaní plynu 1.6 TDI

Príspevok od používateľa mikojan »

Pohybujúca sa napravnica, auto na zdvihák a pozri či nemáš vylestene také 1 mm v mieste kde sa opiera napravnica motor, pri rohových skrutkach, že vraj je to choroba vw. Vw urobil aj také 2 podlozky protišmykové, treba ich kúpiť+ 2 nové skrutky a vymeniť, je to na nete, daj do Googlu a na YouTube je návod ako to tam namontovať a áno prejavuje sa to buchotom hlavne pri vytocenych kolesách najmä na kruháči.

Liinc
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.10.2023 21:27

Re: Buchnutie (cuknutie) pri pridaní plynu 1.6 TDI

Príspevok od používateľa Liinc »

zdravym ako ste vyriesil tento problem mam presne rovnaky

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B7"