Disky 17"- 18"

2010 - 2014

Moderátor: 4track1031

Používateľov profilový obrázok
Saaw
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 16.12.2009 17:30

Re: Disky 17"- 18"

Príspevok od používateľa Saaw »

V prvom rade si nenapisal odkial si. Mozno by ta na aute aj niekto povozil, kto ma 18" ale ak nevieme odkial si, tak tazko sa ti nukat....
Ja mam od vyroby na aute na leto 18" VW Kansas a na zimu plechy 16tky, vsetko predpisanych rozmerov, tak ako uvadzaju chalani (18" 235/40) a okrem toho, ze ich musis mat zapisane v TP a musia byt schvalene importerom, pre tento konkretny rozmer musis mat aj tzv. flaps na okrajoch blatnikov oboch naprav. Su to take cierne plastove "kridelka" ktore su zapisane aj v TP!

Rozdiel medzi 18" a 16" nie je zas az tak velky, aspon u mna nie, mam adaptivny podvozok takze makke to je tak ci tak, a ked to bachne do diery nedopatrenim, tak je to rana tak ci tak - dan za slovenske cesty. 99% casu jazdim na comfort rezime, cize tam je to makke a plavne ale stabilne a naklony karoserie su kontrolovane tlmicmi, takze sa to naklana relativne v tolerovanych hraniciach. Na sporte to je tvrde, ale s 18" tvrdsie ako s 16". Tvrdsie a stabilnejsie, urcite by som si s tymito zimnymi 16" nedovolil to co by som si mohol dovolit s 235 18" s conti gumami... Druha vec ze nie som zavodnik a jazdim normalne. Ked ale potrebujem ist svizne tak s tymi 18" a Sport rezimom sa toho nebojim..

Tie kopie z toho eshopu by som nedoporucoval. Pekne su, ale:
- je to lacna kopia, ta zliatina moze mat rozne vnutorne defekty, mikropraskliny, vzduchove kapsy, slabe miesta.... staci jedna krizova situacia, napr nudzove brzdenie a koleso ta moze zradit.
- ak nemaju potrebnu certifikaciu mozes mat problem ich zapisat, kedze ako pises, nemas taky rozmer v TP
- boh vie ako na tom bude ta povrchova uprava, lak a farba pod nim na 100% nebudu tak kvalitne ako tie na originaloch, cize sa ti moze velmi skoro zacal odlupavat a bude to vyzerat hrozne
- cena hovori sama za seba, sada 4 napodobenin, tvori cenu jedneho kusu originalu...

Radsej pohladat zachovale originaly z druhej ruky, pripadne menej zachovale a radsej ich daj zrenovovat a nastriekat, i ked finish nebude dokonaly, stale je tam aspon ten aspekt bezpecnosti kedze ide o kvalitnu zliatinu.. Kansasov je malo, tie nemaju dovod prilis opustat majitelov, vacsinou su to tie koncove disky, ktore ak niekto raz zozenie, uz ich moc davat prec nechce. Skus pohladat Mallory, su podobne, ale 17" a nemusis riesit podvozok, flaps, zlozite zapisovanie atd...
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio

Používateľov profilový obrázok
stanospeed
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.12.2016 15:13

Re: Disky 17"- 18"

Príspevok od používateľa stanospeed »

Tak že som zo severu Slovenska Orava, presnejšie Námestovo.
Saaw - odradil si ma na toľko od toho že radšej sa začnem pozerať na 17" disky ako si robiť problémy.
Passat B7, 2011, 103KW 18" Dartford

Používateľov profilový obrázok
Jakub234
Vodič
Vodič
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 06.06.2013 10:22
Bydlisko: Michalovce

Re: Disky 17"- 18"

Príspevok od používateľa Jakub234 »

ja sa pridám na leto mám kansas R18 a na zimu škoda neptune R18, určite by som šiel do 18tok už len kvoli tomu že gumy stoja rovnako ako 17tky :)
Passat Variant 2.0 TDI cr (103kW), Octavia II FL 1.6 MPI

miky1308
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 29.12.2010 16:41
Bydlisko: PUCHOV

Re: Disky 17"- 18"

Príspevok od používateľa miky1308 »

ponukam luxusne disky na passat B7 highline NOVE continetal
kludne napiste

Používateľov profilový obrázok
stanospeed
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.12.2016 15:13

Re: Disky 17"- 18"

Príspevok od používateľa stanospeed »

Disky som už kúpil, Darford 18" su brutálne,len mám problem zapísať to do technického.
Passat B7, 2011, 103KW 18" Dartford

Používateľov profilový obrázok
Funny
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.04.2020 23:11
Bydlisko: Šaľa

Re: Disky 17"- 18"

Príspevok od používateľa Funny »

Zdravim,má niekto skusenosti ako zapisať 18" disky do tp na passat b8.pokial výrobca schvalil len 17"?

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B7"