Golf VII White

Karoseria, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
hricik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 08.03.2016 18:19

Golf VII White

Príspevok od používateľa hricik »

Po dlhsej dobe som skocil do umyvarky kedze na auto sa uz nedalo pozerat, ze reku tak doprajem aj autu trocha cistoty ked uz vykuklo slnko a teplota sa dostala nad nulu.
Po umyti s pocitom spokojnosti doma pozeram na prednu kapotu a jeb ho, viditelnym okom cierna bodka jak svina, pozriem blizsie ze to vyzera ako odlupnuty kusok farby tak ma slo jebnut pomaly. Pozriem doprava ako sa lame kapota v predu a jeb dalsie dve bodky vedla seba, znova akokeby odlupnuty kusok farby. Skontroloval som cele auto, a nikde nic, dokonca ani na prednom narazniku ziadne skrabance bodky nic - len na kapote :evil: :evil:

Zato sa samozrejme chcem podakovat nasi prijebanym cestarom (okres vt), kt. kebyze existuju majstrovstva sveta v najebavani strku a kamienkov na cestu tak maju iste zlate medajly na 15 rokov dopredu.

A teraz otazka: ako to osetrit, opravit, zakryt? Kedysi mi ktosi spominal ze sa da zakupit priamo u VW nejaka opravna pasta prave na taketo ucely (len neviem co je na tom pravdy).

Dik za kazdu radu.
Prílohy
IMG_1221.JPG
IMG_1222.JPG

milan79
Vodič
Vodič
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 10.05.2015 19:19

Re: Golf VII White

Príspevok od používateľa milan79 »

Aby si sa nezbláznil. Toľko nadávok za dve bodky na kapote? Keď to urobíš opravným lakom aj tak to bude vidieť, akurát to nebude tak kričať ako toto tmavé na bielom. Žiadna pasta tam držať nebude a ak tak len chvíľu do prvého umytia.

stereomike80
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:12
Bydlisko: BA

Re: Golf VII White

Príspevok od používateľa stereomike80 »

da sa vo vw kupit opravny lak , co vyzera jak lak na nechty s takym steteckom, podla mojej a inych skusenosti, cokolvek zatrete tymto sposobom vyzera este viacej nahovno. Tiez mam biely a taketo bodky a radsej to necham tak.

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Golf VII White

Príspevok od používateľa dream7000 »

hricik....a ked ti cesty neposypu aj tak by si pi.... ....proste sa s tým zmier, alebo si mal dat na kapotu foliu, ochranu hocico....vrstva laku na nových autách už nie je ako kedysi....o kvalite už nebudem ani hovoriť...

hricik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 08.03.2016 18:19

Re: Golf VII White

Príspevok od používateľa hricik »

stereomike80: Vdaka, skusim to ako sa mi to bude pozdavat..

Používateľov profilový obrázok
Saleem
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5044
Dátum registrácie: 04.01.2009 15:42
Bydlisko: n/a

Re: Golf VII White

Príspevok od používateľa Saleem »

S tým nič neurobíš, ja som doviezol auto z nemecka a kapota bola úplne čistá bez akejkoľvek bodky.

Jedna zima na slovensku a našiel som minimálne 10 takých bodiek
Nebio B5

rotl
Vodič
Vodič
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 29.12.2015 11:05

Re: Golf VII White

Príspevok od používateľa rotl »

Daj si namiesat farbu a pomocou napr. dratika dobanec zafarby. Mala by tam ostat este jemna priehlbinka na lak. Tym istym sposobom nanesies lak viac krat po sebe aby vznikol jemny kopcek. Kup smirgel 2000-3000, nastrihaj na kolieska a nalep na stuple od koly aby si brusil co majmensiu plochu. S jarovou vodou vybrus do roviny a potom vylesti. Mam auto zo svajcu a kapota bola dost dodzubana. Takto som to poopravoval a musis sa dost dobre pozriet aby si nasiel opravovane miesta.
A mam candy white.

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Golf VII White

Príspevok od používateľa lopo1 »

Tak ako psiu chlapci hore treba spravit a ja by som odporučil aby si tomu predišiel do buducna pred zimou si nechj golfa prelstit a zakonzervovat keramikou .... rozhodne to pomoze..... a inac co sa tyka udrzby cloveku nevyhovies ked nie je posypane tak ludia nadavaju ze sa smyka a ze nie su cesty osetrene ked sa nasoli na jar nadavaju ze im sol zozrala auto a ked sa sype kamenom zas sa nadava ze kamene obijaju lak .... ak je problem treba na zimu ulozit auto a jazdit na starej felicii kde ti to bude jedno

Napísať odpoveď

Návrat na "Exteriér + Styling"