ošuchaný volant

Elektronika vozidla + všetko vo vnútri

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
smichal
Vodič
Vodič
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 16.03.2008 19:43

ošuchaný volant

Príspevok od používateľa smichal »

Ahojte,
mám 2 ročného Golfa Sportsvan, mám najazdených 32 000km a začal sa mi šúpať kožený volant,
zatial len troška, ale bojím sa aby to nebolo viacej. Na auto mám ešte 1 rok záruku.
Môžem volant reklamovať, alebo mi to neuznajú? Šúpe sa aj vám?
Ja ani manželka nenosíme ani prstene, tak neviem prečo sa to šúpe.

Ďakujem

Liu
Vodič
Vodič
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 10.11.2013 21:53

Re: ošuchaný volant

Príspevok od používateľa Liu »

Ahoj. My máme 2,5 roka, 67 tis km a nemám tento problém. Za reklamáciu nič nedáš ale obávam sa že Ti to neuznanú ako opotrebovanie používaním a nie chybou výroby.

Doggy300zx
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 31.12.2013 00:25

Re: ošuchaný volant

Príspevok od používateľa Doggy300zx »

Auto mame 3 roky cca 30 000 km a volant sa nesucha Na vrchu su skrabance ale tie sa objavili hned po kupe a moze za to asi prsten alebo umele nechty Manzelka si dava odvtedy pozor a nic nove sa nevyskytlo Mna viacej trapi latka na sedadlach, dverach aj na opierke Na madle je to vysuchane tam kde sa to ohyba a takisto aj laktova opierka a sedacka na kraji Je pravda ze je posunuta uplne vpredu kedze sme nizsieho vzrastu a musime sa tam doslova vsunut pomedzi volant ale na mojom takmer 20 rocnom Pole su sedacky stale ako nove Tiez som si vsimol ze presivanie na niektorych miestach vyzera akoby sa chcelo zacat parat

PristineShip
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 381
Dátum registrácie: 18.05.2015 19:03

Re: ošuchaný volant

Príspevok od používateľa PristineShip »

v Sportsvane 1,5 rocnom, ktory ma teraz 43000km, volant uz tiez javi znaky buducich problemov. Na niektorych miestach zacina koza povolovat, a celkovo nevyzera ten volat dobre. Ja som na nom spravil 30k, rodicia od augusta 13k, ja nenosim ziadne zelezo na rukach, oni nosia obrucku, ale to sa skor prejavuje na vonkajsich kluckach dveri ako na volante.
Potahy sedadiel su ale velmi dobre na tom - coho som sa bal najviac, kedze su sedaky a operadla z alcantary, nedostava to ziadnu specialnu starostlivost, a vyzera to ako nove.

S reklamaciou volantu clovek asi pochodi len tazko, to by musel byt velmi ustretovy dealer.
Sportsvan HL 1.4tsi 92kw + DSG

smichal
Vodič
Vodič
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 16.03.2008 19:43

Re: ošuchaný volant

Príspevok od používateľa smichal »

Ahojte,
dnes som bol u predajcu reklamovať ošúchaný volant. Predajca si to nafotil, spísal reklamaciu, ošúchaný volant v predlženej záruke a vraj to pošle výrobcovi, tak budem čakať na vyjadrenie. Ale popravde,myslím že s toho nič nebude:-(
Prílohy
volant.jpg

smichal
Vodič
Vodič
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 16.03.2008 19:43

Re: ošuchaný volant

Príspevok od používateľa smichal »

Dnes mi došlo vyjadrenie: nesprávne používanie volantu, vraj dlaňou otáčam volant, čím sa spôsobuje opotrebenie kože, čo je normálne.Takže reklamácia zamietnutá:-(

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: ošuchaný volant

Príspevok od používateľa Lookisvk »

A ukazali ti ako presne a akym tlakom sa ma ten volant drzat? Kolko krat za den ho mozes otacat a aku mas mat spravnu drsnost ruk??? Sorry ale cely vw koncern je cim dalej tym vacsia komedia. Kebyze tam nedavaju kozku tretej cenovej tak by vydrzal 150 tisic minimalne...
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektronika"