start stop system kedy sa aktivuje?

Elektronika vozidla + všetko vo vnútri

Moderátor: sirdo

milan79
Vodič
Vodič
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 10.05.2015 19:19

start stop system kedy sa aktivuje?

Príspevok od používateľa milan79 »

Ahojte,
mám golf 1,2 TSI najazdených 11000 km a asi pred dvomi týždňami som si všimol, že keď zastanem na križovatke, tak sa neaktivuje start stop systém a motor beží ďalej. Na displeji keď si dám zobraziť informáciu o systéme je hláška, že motor musí byť v prevádzke. Teplotu motora mám cca 90 stupňov teplota oleja cca 95, batéria SOC 90%, klíma vypnutá, teplota v aute nastavená na 20 stupňov vonku okolo 14 stupňov, svetlá na automatiku. Skúsil som vypnúť aj ventilátor spolu so svetlami motor sa aj tak nevypne ani po prejdení cca 30km. Keď si dám zobraziť stav vozidla, tak píše, že je všetko OK. Auto inak ide normálne pri jazde nemám žiadny problém. Vedel by niekto poradiť čo by som mal ešte vyskúšať pred tým než sa stavím v servise? Mám taký pocit, že sa to prvý krát prejavilo po výmene kolies, ale tlak v pneumatikách s tým asi nebude mať žiadny súvis. Pre istotu som tlak v pneu nakalibroval nanovo ale nič sa nezmenilo. Na Českom fóre som čítal, že sa systém neaktivoval kvôli špatnému SW ručnej brzdy. Stretol sa s tým niekto?

Ďakujem za každú radu.

Používateľov profilový obrázok
sirdo
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1260
Dátum registrácie: 05.10.2007 19:42

Re: start stop system kedy sa aktivuje?

Príspevok od používateľa sirdo »

ved bud rad, ze si neodpalis motor tym "kurvitkom". si prvy clovek co sa stazuje, ze mu nefunguje start-stop a vadi mu to :mrgreen: ...

milan79
Vodič
Vodič
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 10.05.2015 19:19

Re: start stop system kedy sa aktivuje?

Príspevok od používateľa milan79 »

Ja ho aj tak často vypínam, ale chcel by som vedieť čo tam môže byť za problém.

Používateľov profilový obrázok
scharan2000
Pilot
Pilot
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 11.10.2009 18:10
Bydlisko: NR-kraj

start stop system kedy sa aktivuje?

Príspevok od používateľa scharan2000 »

Bud rad.
Vsetci rozmyslaju ako to vypnut.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat,2.0TDI-CR,DSG,2009
Pietrov sedanik

milan79
Vodič
Vodič
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 10.05.2015 19:19

Re: start stop system kedy sa aktivuje?

Príspevok od používateľa milan79 »

Má niekto odsledované aká musí byť teplota oleja, aby sa systém aktivoval (predpokladám, že tento údaj tam vstupuje).

Používateľov profilový obrázok
MistrWajn
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 18.08.2015 15:37
Bydlisko: Žilina/Bratislava

Re: start stop system kedy sa aktivuje?

Príspevok od používateľa MistrWajn »

mne napriklad start&stop nevadi. Asi nejazdim tak casto v preplnenom meste alebo kolonach a ak sa aj niekedy v kolone ocitnem tak ho manualne vypnem. Inak ked idem dlhsiu dobu po dialnici alebo mimo obce a potom zrazu vypne motor na semafore na 1 minutu tak v tom taky problem nevidim [EDIT: samozrejme ze nezchadzam z dialnice stylom: pedal na podlahe a po 10 sekundach uz stojim, cize by sa mohol Start&Stop aktivovat, uplynie ovela viac casu cize turbo sa v pohode dochladi kym stojim]. Myslim ze pri mojich trasach so zapnutym start&stop systemom aj tak nastartuje motor menej krat ako u ludi ktori jazdia 5-10 km trasy s vypnutym start&stop systemom.

A teraz k otazke. Ja som odpozoroval ze staci aby teplota motora vystupala na nejakych 60-70% (teplotu oleja som nepozeral) a nemala by byt zapnuta klima prilis silno aby nebol velky odber. Inak je tam celkom dost podmienok ktore musia byt splnene aby motor vyplo. Z tych bezne znamych je to teplota motora, vychladene auto, velky odber vseobecne, nie uplne dobita bateria (napriklad v kolone to dva krat velmi rychlo po sebe vypne, treti krat uz nemusi) a ostatni klubaci ti napisu dalsie. A co sa tyka toho ze mozes byt rad ze sa ti start&stop neaktivuje, no ja to vidim tak ze aktivovat by sa mal ak je vsetko v poriadku takze by som urcite hladal problem. To ze ci uz ty chces alebo nechces mat zapnuty start&stop je druha vec. Kazdopadne ak prides na problem preco ti nefunguje mozno najdes pre klubakov peknu fintu ako vypnut start&stop na trvalo :wink:
Naposledy upravil/-a MistrWajn v 13.11.2015 11:47, upravené celkom 1 krát.
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

milan79
Vodič
Vodič
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 10.05.2015 19:19

Re: start stop system kedy sa aktivuje?

Príspevok od používateľa milan79 »

MistrWajn napísal: no ja to vidim tak ze aktivovat by sa mal ak je vsetko v poriadku takze by som urcite hladal problem. :wink:
Presne kvôli tomu ma to zaujíma, chcem zistiť čo je tam za problém a prečo blokuje jeho aktivovanie. Auto mi nehlási nič.
Uvidíme. Ja som motor zohrial na 90 stupňov olej na 99, klíma vypnutá, kúrenie tiež a nič, stále pekne beží a píše, že motor musí byť v prevádzke.

Nemal niekto problém s tým SW ručnej brzdy a blokovaním SS systému, tak ako na českom fóre? Ako sa prejavuje ten akože pokles napätia batérie za ktorým stojí zlý SW ručnej brzdy? Malo by to vidieť aj na hodnote SOC, alebo SOC ukazuje, že batéria je OK a niečo iné vyhodnotí že je slabá a preto sa systém neaktivuje?
chlapík tam píše toto:
Tak jsem byl v servise a přehráli mi SW pro ruční brzdu - řekl jsem jim i o problému s baterií a nefunkčním SS a info je takové, že baterie je v pořádku a právě přehraný (starý) SW dělal problémy s informací o stavu baterie, kdy si RJ myslela, že stav baterie je nižší než ve skutečnosti je. Od přehrání SW na brzdu SS funguje.

Používateľov profilový obrázok
scharan2000
Pilot
Pilot
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 11.10.2009 18:10
Bydlisko: NR-kraj

start stop system kedy sa aktivuje?

Príspevok od používateľa scharan2000 »

A si priputany?
:) :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat,2.0TDI-CR,DSG,2009
Pietrov sedanik

milan79
Vodič
Vodič
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 10.05.2015 19:19

Re: start stop system kedy sa aktivuje?

Príspevok od používateľa milan79 »

Jasné, aj dvere mám zatvorené :lol: . Ale teraz ma napadlo, že má na to vplyv aj predná kapota.
Dolieval som si do ostrekovača zmes, tak skontrolujem či je dobre zatvorená, ale predpokladám, že to by som si všimol, keby som ju zle zatvoril.

AnRy
Vodič
Vodič
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 06.12.2014 06:35

Re: start stop system kedy sa aktivuje?

Príspevok od používateľa AnRy »

MistrWajn napísal:Inak ked idem dlhsiu dobu po dialnici alebo mimo obce a potom zrazu vypne motor na semafore na 1 minutu tak v tom taky problem nevidim.
ideš po dialnici, zrazu ti vypne motor a tebe to nevadi? :D keby malo tvoje turbo nohy nakope ti riť :D alebo maš potom poriadne hlboku penazenku a je ti to narovinu jedno :)
Black list:
Rover 200, 1.4, 1998
Peugeot 407, 1.6 HDi, 2006
VW Golf VI, 1.4 16V, 2009

VW Golf VII R-line Red Tornado, 1.4 TSi, 2015

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektronika"