Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Všetko ostatné..

Moderátor: sirdo

marko111
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 24.04.2015 18:21

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa marko111 »

Ja mam pri 110 kw benzine priemernu spotrebu v palubnom pocitaci 5.4 l, realne si myslim, ze to bude okolo 5.7 l. Sú tam cesty l, ll, lll triedy a diaľnica. Od februara mam natocenych 17700 km. Olej som domnieval tak asi 0.4 doc a pritom chodim normalne, ziadne vypaľovanie, takze neviem, kde zmizli tie 4 dcl. Inac s autom som velmi spokojny a s tym110 kw motorom je to fakt živé autíčko.

Používateľov profilový obrázok
caravelle
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2572
Dátum registrácie: 15.01.2008 18:58
Bydlisko: Hlavné mesto
Kontaktovať používateľa:

Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa caravelle »

Ja mám priemerku 7,5 l/100 km, ale na vw passat 2,0 TDi (merané podľa tankovania za 3 mesiace) :mrgreen:

Väčšina km po diaľnici, ale aj veľa krátkych jázd po meste, pričom v lete - vždy s klímou ...

Ale dá sa aj takto: po diaľnici piánko ...
Obrázok
Obrázok




Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Touareg TDI modrá metalíza
NÁVOD NA POUŽÍVANIE FÓRA

peter.nr
Vodič
Vodič
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 18.05.2015 12:13

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa peter.nr »

To dokazuje, že diesel sa vôbec neoplatí, lebo sa na ňom reálne nič neušetrí.
Sportsvan CL 1.4tsi 92kw + Comfort Paket + DSG

Používateľov profilový obrázok
caravelle
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2572
Dátum registrácie: 15.01.2008 18:58
Bydlisko: Hlavné mesto
Kontaktovať používateľa:

Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa caravelle »

Peter, nemusí to ani dokazovať to, čo píšeš ty ... neviem si predstaviť aká by bola spotreba na benzíne pri rovnakom spôsobe jazdy s porovnateľne silným motorom a rovnakou prevodovkou a rovnakým typom pohonu. A to teraz nemyslím spôsob jazdy "piánko", keď som urobil po diaľnici pri tacho 120-125 km/h tu spotrebu 5,3 l/100 km.

Ale na druhej strane to vyvracia určite tie "urban legend" o spotrebe pod 5 l/100 km na tdi pri svižnej "športovej" jazde ...

Mám ešte aj Audi s3 a na nej viem ísť za 17,7 l/100 km ale aj za 6,9 l/100 km ... ale nebudem tvrdiť, že to chodí hocikedy za 7 l/100 km. ... zväčša sa to motá okolo 10 l/100 km ...
:-)
VW Touareg TDI modrá metalíza
NÁVOD NA POUŽÍVANIE FÓRA

Používateľov profilový obrázok
caravelle
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2572
Dátum registrácie: 15.01.2008 18:58
Bydlisko: Hlavné mesto
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa caravelle »

A hlavne a paradoxne ... je rozdiel ísť po "prázdnej" diaľnici ustálene napr. 140 km/h a ísť v piatok na plnej diaľnici tak, aby si dosiahol rovnaku priemernú rýchlosť ako keď ideš po tej prázdnej diaľnici tých 140 ...

Na všetko má vplyv milión faktorov - najmä ten "faktor" medzi volantom a sedadlom :mrgreen:


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Touareg TDI modrá metalíza
NÁVOD NA POUŽÍVANIE FÓRA

peter.nr
Vodič
Vodič
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 18.05.2015 12:13

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa peter.nr »

Čo je svižná športová jazda? Jazda spôsobom plyn-brzda? Myslíš tých šialencov, čo sa nepozrú pred seba pri predbiehaní? Často jazdím Nitra-Košice a tam je týchto samovrahov, resp. vrahov dosť veľa. Ja sa až tak nebojím, lebo tú trasu jazdím na obytnom aute na podvozku Fiat Ducato. Keby to do mňa napálili, tak by z nich nezostalo nič. Mám totiž 3 tóny vždy.
Na druhej strane mi starosti robila spotreba. Po okreskách 90km/h 8 litrov, ale po diaľnici okolo 110km/h okolo 11 litrov a pri 130km/h až 13 litrov. Keď tu však čítam spotreby pretekárov, tak už som v kľude.

Akou rýchlosťou ideš pri predbiehaní, keď ostatní idú 100 a ty máš priemerku 140???

Nikto nepíše o 5 litroch pri svižnej športovej jazde. Píše sa o rozumnej, plynulej jazde s predvídaním. Tak, ako jazdia skúsení vodiči. Môj otec spraví lepšiu spotrebu ako ja, lebo je kľudnejší a skúsenejší. Je fakt, že ušetrených 5 minút nestojí za 3 litre navyše.
Sportsvan CL 1.4tsi 92kw + Comfort Paket + DSG

Používateľov profilový obrázok
caravelle
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2572
Dátum registrácie: 15.01.2008 18:58
Bydlisko: Hlavné mesto
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa caravelle »

Ja som nič nepísal o priemerke 140 a tobôž nie na okresných cestách mimo diaľnice. Ale o priemerke (nejakej) keď ideš po diaľnici cca 140 km/h (real podľa GPS) - čo je povedzme niekde okolo 110-120 km/h záleží koľko km najazdis kym sa na tu diaľnici dostaneš - v mojom prípade po Bratislave resp. Obchvate

Svižná "športová" jazda nemusí byť vyslovene brzda-plyn ... ani to nemusí byt o samovrazdení ... ale povedzme, že pre ilustráciu - nech to tak je ...

A aj môj otec spraví lepšiu spotrebu ako ja , dokonca aj moja polovička ... ale zase nie vždy :-)

Ja jazdím ako sa mi chce - raz svižnejšie, raz pomalšie ...

Nie som žiadny pirát ... ;-)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Touareg TDI modrá metalíza
NÁVOD NA POUŽÍVANIE FÓRA

peter.nr
Vodič
Vodič
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 18.05.2015 12:13

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa peter.nr »

Podľa toho čo píšeš, jazdíš presne ako ja. :wink:
Sportsvan CL 1.4tsi 92kw + Comfort Paket + DSG

PristineShip
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 381
Dátum registrácie: 18.05.2015 19:03

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa PristineShip »

no tak nam predstavili G7 FL... o Sportsvane som nepocul nic, takze full led dopredu asi tak skoro nebudu co :)
ale tie pulzujuce zadne smerovky si mohli fakt nechat len pre olympiadu styroch kruhov, to je trosku gyc.
Sportsvan HL 1.4tsi 92kw + DSG

hricik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 08.03.2016 18:19

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa hricik »

No ta "zlto-zlata" metaliza je paradna teda.. inak nevidim ziadne veľke zmeny ked sa nato pozriem.. okrem tych naraznikov.. a samozrejme vybava je niekde inde, ale aj si zato clovek fest sakra dobre priplati.. jdu blejt

Napísať odpoveď

Návrat na "OSTATNÉ"