ACC (Adaptive Cruise Control) / City brake / Lane Assist

Elektronika vozidla + všetko vo vnútri

Moderátor: sirdo

pepekpk
Vodič
Vodič
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 15.12.2013 20:48

Re: ACC (Adaptive Cruise Control) / City brake / Lane Assist

Príspevok od používateľa pepekpk »

jedna až dve čiary stačia je to ok
G7 variant HL 1.4TSi 7-DSG
----------------------------
ex. O2 kombi Eleg. 2.0TDi 6M

Používateľov profilový obrázok
beki69
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 340
Dátum registrácie: 14.03.2010 16:12
Bydlisko: kanton St. Gallen
Kontaktovať používateľa:

ACC (Adaptive Cruise Control) / City brake / Lane Assist

Príspevok od používateľa beki69 »

Ja narážam na to, ze je síce nastavený minimálny odstup, ale aspoň v ECO mode by systém mal začať proces spomaľovania skôr a prispôsobiť spomaľovanie podľa rýchlosti približovania sa k autu predo mnou., aby radšej skôr prestal držať rýchlosť a nie začal brzdiť, keď sa dostane na nastavenú vzdialenosť.
Všimol som si už viac aút na diaľnici, ze pred tym ako sa preradia do rýchlejšieho pruhu, tak pribrzdia-už mi je jasne, ze je to zásluhou aktívneho tempomatu...


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Polo6N1.4,44kW1997
Touran 2.0TDi,103kW6DSGHighline7seater2006)
GolfVGT Sport[/color]1.4TSI125kW6DSG2008
GolfVI1.2 TSIBMT,7DSG2010
GolfVIIGTI Performance169kW6DSG2014
Touareg7P3.0TDI180kW8AT2012
EcoHighUP!50kW2013
GolfVIIGTI Clubsport196kW2017
e-UP!62kW2021

PepoJr.
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 29.01.2017 14:38

Re: ACC (Adaptive Cruise Control) / City brake / Lane Assist

Príspevok od používateľa PepoJr. »

čaute, oživím túto tému..

stal som sa majiteľom golfu s ACC a manuálnou prevodovkou... možno ma vysmejete, ale ehmm, neviem ako vlastne s manuálom funguje ACC :-D všade na internete sú videá ako funguje s automatom no manuál nikde... tu na fóre som našiel veľa odkazov na to, že lepšie s automatom ale nikde nepovedal nikto čo vlastne s manuálom robí.

moja otázka znie, že keď vlastne napríklad v meste idem v kolóne raz 20km/h, raz 40km/h tak nevypnem si ACC tým, že si podradím alebo preradím na vyšší stupeň? alebo ma to nejak vyzve na zmenu prevodu?

možno to znie hlúpo, ale nerád by som testoval takého niečo predtým, ako budem vedieť, ako to funguje.

ďakujem za radu

milan79
Vodič
Vodič
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 10.05.2015 19:19

Re: ACC (Adaptive Cruise Control) / City brake / Lane Assist

Príspevok od používateľa milan79 »

Veď to vyskúšaj tam kde nie sú autá. Zapni tempomat a skús preradiť, ale aby som ti aj odpovedal, tak tempomat sa ti pri preraďovaní rýchlostí nevypne a bude držať nastavenú vzdialenosť medzi autami a sám bude uberať alebo pridávať podľa toho ako pôjdu autá pred tebou až po dosiahnutie nastavenej rýchlosti. Samozrejme keď pôjdu autá pred tebou pomalšie ako máš nastavenú rýchlosť, tak bude brzdiť a dodržovať vzdialenosť. Radiť môžeš ako chceš.

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: ACC (Adaptive Cruise Control) / City brake / Lane Assist

Príspevok od používateľa lopo1 »

Nemam ACC ale logicky sa ACC zoslapnutim spojkoveho alebo brzdoveho pedaly vypne ako klasicky tempomat v tom je ta nevyhoda
Ono fuguje je to tak ze ked ides ubera a pridava rychlost v medziach ktore zvladne na zaradenom prevodovom stupni (preto kazdy pise ze ACC je dobre v kombinacii s automatom ktory si dokaze sam preradit) Co sa tyka podradzovania osobne si myslim ze ked dosiahne motor kriticku spodnu hranicu otacok tak aby nezdochol ACC vypne

juraj11120
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.07.2016 18:55

Re: ACC (Adaptive Cruise Control) / City brake / Lane Assist

Príspevok od používateľa juraj11120 »

Ako napísal milan79, ACC sa pri preraďovaní nevypne. Dá sa aj pri zapnutom ACC preradiť a auto si ide ďalej. Vypne sa buď tlačítkom na volante (prípadne na páčke smeroviek), alebo keď šliapneš na brzdu. Pri šliapnutí na plynový pedál sa len dočasne vypne (napríklad ak predbiehaš) a po pustení plynu sa znova aktivuje s nastavenou pôvodnou rýchlosťou aj vzdialenosťou.

Liu
Vodič
Vodič
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 10.11.2013 21:53

Re: ACC (Adaptive Cruise Control) / City brake / Lane Assist

Príspevok od používateľa Liu »

Nemám ACC ale ani klasický tempomat sa nevypne pri stlačení spojky iba pri brzde alebo ak vyradím do neutrálu a pustím spojku. Keď len preradím tak sa opätovne spustí na pôvodne nastaveneh rýchlosti. Čiťe pri ACC by to malo byť rovnaké len by mal aj brzdiť.

lifter1
Vodič
Vodič
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 13.06.2014 12:48

Re: ACC (Adaptive Cruise Control) / City brake / Lane Assist

Príspevok od používateľa lifter1 »

ACC + manuál mám už skoro 3 roky. Pri preradení sa aktívne ACC nevypne - dnes som sa pre istou ešte na to pozeral.
VW Golf GTI VII Performance

PepoJr.
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 29.01.2017 14:38

Re: ACC (Adaptive Cruise Control) / City brake / Lane Assist

Príspevok od používateľa PepoJr. »

ďakujem za vaše rady... fungovalo to presne, ako ste napísali. ACC je celkom sranda, ale vyvoláva aj zvláštny pocit neistoty na ktorý si musím zvyknúť najprv.

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektronika"