Porucha: Start - Stop

Elektronika vozidla + všetko vo vnútri

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
exotic
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.12.2016 19:32
Bydlisko: Kosice

Porucha: Start - Stop

Príspevok od používateľa exotic »

Zdravim, cca mesiac som stastnym majitelom noveho VW Golf Sportsvan 1.4 TSI 125 HP. Momentalne mam najazdenych 1300 km. Po tyzdni mi zacala blikat kontrolka motora a potom zhasla. V menu Car som si nasiel zaznam "porucha: start-stop". Par dni nefungoval SS system a potom z nicoho nic opat fungoval. Celkovo sa mi to stalo uz 4 krat. Bol som v autorizovanom Kosickom servise kde nasli kod chyby v RJ ale nevedeli kde moze byt problem. Servisak chodil so zapnutym SS systemom 20 km ale chyba mu nevyskocila. Dohodli sme sa, ze ked nastane rovnaky problem tak okamzite pridem aby nasli v RJ co najviac informacii. Mne ale problem zatial nastal stale mimo otvaracich hodin alebo v statny sviatok ;) Raz sa mi stala ina zaujimava vec: so zapnutym start-stop systemom mi na krizovatlke vypol motor (bolo mi to divne lebo motor bol uplne studeny) a po stlaceni spojky sa mi automaticky motor nenastartoval ale na displeji sa zobrazil text, ze musim motor manualne nastartovat klucom - kluc spat do polohy 0. Pripajam 2 obrazky. Mal niekto z vas podobny problem?
DSC_3020_small.jpg
DSC_3036_small.jpg

exotic
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.12.2016 19:32
Bydlisko: Kosice

Re: Porucha: Start - Stop

Príspevok od používateľa exotic »

Pripajam este to co som nasiel v manuale na blikajucu kontrolku motora. Moze teda byt, ze zablokovany start - stop system je len dosledkom ale pricina je niekde inde (cievky, kable, sviecky, vstrekovacie trysky...)? BTW: tankujem iba na Shellke.
manual.jpg

skandyman
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 18.07.2016 09:22

Re: Porucha: Start - Stop

Príspevok od používateľa skandyman »

Zdravim asi nepomozem. no mal som podobny problem so start stop systemom. nastartoval som auto presiel par metrov a s autom zacalo trhat a vyskocila chyba start stop systemu. Ani vypnutie systemu nepomohlo musel som odstavit chvilu pockat a nastartovat. To trhanie auta bolo dost krute. Odvtedy to nerobi. v servise mi povedali ze mohla byt nejaka vlhkost na baterii. Neviem co je na tom pravdy. Viem ze som neporadil ale aspon som sa zveril :D

ladaf
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.08.2015 08:14

Re: Porucha: Start - Stop

Príspevok od používateľa ladaf »

Mne asi mesiac naspet zablikala rovnaka kontrolka pri kludnej jazde mestom. Po 10s prestalo, od tej doby nic. SS nepouzivam.. auto nenicim.. tak neviem co hlasil.
Bola dost zima a motor este nebol celkom zahriaty.
Akurat mam inu motorizaciu - silnejsiu 1.4 TSI.

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektronika"