Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Všetko ostatné..

Moderátor: sirdo

peter.nr
Vodič
Vodič
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 18.05.2015 12:13

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa peter.nr »

Tak môže byť rozdiel v tom, že ty máš HL a ja CL.

Výmena kamery za Blind-spot? Zvážil som fakt, že pred nastúpením do auta, alebo zacúvaním si pozriem, kam cúvam. Resp. veľa vidím aj cez 3 spätné zrkadlá.
Ale pri vycúvavaní z parkovacieho miesta nevidím, či niečo ide, lebo situácia sa mení dynamicky. Napr. v Nitre je veľa parkovacích miest šikmo pri ceste, kde autá chodia 50-kou. Takže pri cúvaní sa musím spoľahnúť na to, že okolo bude prechádzať opatrný vodič, ktorý stále sleduje, či náhodou niekto necúva a nepôjde blízko radu zaparkovaných áut.
Sledovanie mŕtveho uhla beriem ako bonus, ktorý možno veľmi nevyužijem.

Verím, že časom prídu 360-stupňové panoramatické systémy s viacerými kamerami. Už sú aj teraz, ale tá kvalita je biedna. To už budú aj displeje s vyšším rozlíšením a teda lepšie použiteľné na tento účel. A kamery budú umiestnené tak, že budem vidieť aj svoje kolesá, aby som nimi niečo nechytil. Dnešné systémy sú ešte v plienkach - podľa mňa.
Sportsvan CL 1.4tsi 92kw + Comfort Paket + DSG

PristineShip
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 381
Dátum registrácie: 18.05.2015 19:03

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa PristineShip »

No ja chapem, preco si si dal blind spot monitor, z toho isteho dovodu som si to prihodil aj ja,len som nerozumel, preco si vyhodil kameru.
To by som sa radsej vzdal priplatkoveho palubneho pocitaca, ktory zasa ani mne ani tebe bez vstavanej navigacie az taky uzitok neprinesie,
ja ho mam tiez, ale keby som musel z rozpoctovych dovodov vyhadzovat kameru tak radsej vyhodim ten palubak. Ta kamera je fakt uzitocna vec podla mojho nazoru - kazdy rozumny vodic sa predtym ako nastupi do auta pozrie co je za autom, ale to neznamena, ze za autom sa zastavi svet a nic sa nezmeni za 20 sekund kym nastupis, priputas sa a nastartujes. Ten priestor za autom, ktory spatakmi nevidis je dost velky, neviem ake mas skusenosti s cuvacimi senzormi, ale dost casto pipaju aj falosny poplach, casom nadobudnes pocit, ze hoci to pipa nic tam nie je, len to zblbol nejaky holub co preletel okolo, a do niecoho vrazis, lebo sa ti nebude chciet vystupit a skontrolovat.
Ked uz mas predne a zadne senzory, park assist, tak nedat do toho kameru aby si mal parkovacie manevre s plnym dostupnym komfortom je podla mna kratkozrake riesenie, ta kamera ti prinesie nasobne viac uzitku ako farebny palubak, okrem toho ze je to krajsie to bez rozpoznavania dopravnych znaciek a bez udajov z navigacie ma fakt maly uzitok oproti standardu.


Kamery na bird view, ktore su v novom Superbe a Passate (vpredu, v spatakoch a vzadu) su podla mna zobrazenim dost kvalitne,
minimalne v porovnani napr. s BMW su porovnatelne, ale problem je pri superbe a passate, ze ta predna ma zivotnost tak 10k km kym sa rozmlati od kamienkov, umiestnenie a celkove spracovanie nedava pocit trvacnosti.

Zakrepcil by som odzemok keby mal ten Golf tak jednoduchu funkciu, ake maju ine nemecke auta uz 20 rokov - ze pri zaradeni spiatocky sa bud spolujazdcove aleb obe spatne zrkadla sklopia, aby som si mohol sledovat situaciu pri kolesach. To mi uplne staci aby som neoskrel disky o obrubnik, a takmer vzdy si dam tu namahu ze spolujazdcove zrkadlo si sklopim, ale je to otrava.
peter.nr napísal:Tak môže byť rozdiel v tom, že ty máš HL a ja CL.

Výmena kamery za Blind-spot? Zvážil som fakt, že pred nastúpením do auta, alebo zacúvaním si pozriem, kam cúvam. Resp. veľa vidím aj cez 3 spätné zrkadlá.
Ale pri vycúvavaní z parkovacieho miesta nevidím, či niečo ide, lebo situácia sa mení dynamicky. Napr. v Nitre je veľa parkovacích miest šikmo pri ceste, kde autá chodia 50-kou. Takže pri cúvaní sa musím spoľahnúť na to, že okolo bude prechádzať opatrný vodič, ktorý stále sleduje, či náhodou niekto necúva a nepôjde blízko radu zaparkovaných áut.
Sledovanie mŕtveho uhla beriem ako bonus, ktorý možno veľmi nevyužijem.

Verím, že časom prídu 360-stupňové panoramatické systémy s viacerými kamerami. Už sú aj teraz, ale tá kvalita je biedna. To už budú aj displeje s vyšším rozlíšením a teda lepšie použiteľné na tento účel. A kamery budú umiestnené tak, že budem vidieť aj svoje kolesá, aby som nimi niečo nechytil. Dnešné systémy sú ešte v plienkach - podľa mňa.
Sportsvan HL 1.4tsi 92kw + DSG

stereomike80
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:12
Bydlisko: BA

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa stereomike80 »

Pristine - sklopenie spolujazdcovho zrkadla je bezna funkcia ak mas v aute senzory [tusim od GV alebo GVI], ma to pamatovu funkciu, kedy sa pri spiatocke a vypinaci v polohe R zrkadlo sklopi dole tak ako si ho nastavis (na kolesa) , ak vyhodis spiatocku vrati sa zase do povodnej polohy (v cenniku je to zrkadlo s pamatovou funkciou)

PristineShip
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 381
Dátum registrácie: 18.05.2015 19:03

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa PristineShip »

stereomike80 napísal:Pristine - sklopenie spolujazdcovho zrkadla je bezna funkcia ak mas v aute senzory [tusim od GV ale GVII], ma to pamatovu funkciu, kedy sa pri spiatocke a vypinaci v polohe R zrkadlo sklopi dole tak ako si ho nastavis (na kolesa) , ak vyhodis spiatocku vrati sa zase do povodnej polohy (v cenniku je to zrkadlo s pamatovou funkciou)
No praveze v cenniku to spomenute nie je nikde pri ziadnej priplatkovej vybave, nebude to zrkadlo s pamatou len v pripade, ze mas komplet sedadla v elektrike s pamatou?
Ja mam tiez aj priplatkove sklapanie zrkadiel, ale ani tam nie je spomenute v cenniku, ze by malo byt zrkadlo s pamatou.
A pozrel som oba cenniky, aj Golf aj Golf Sportsvan
Ak to tam bude, budem len rad.
Sportsvan HL 1.4tsi 92kw + DSG

stereomike80
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:12
Bydlisko: BA

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa stereomike80 »

Mas pravdu, prepac, v cenniku to nie je uvedene. Tato funkcia nie je samostatne kupitelna, dostavas to ak mas cuvacie senzory automaticky. Sedacky som mal obycajne, neviem preco to napr. v manuali k Skode pisu, asi su tam ine podmienky vybavy. Ak mas senzory, Funguje to pekne, vyuzivam to casto.

Tu je popis pre Golf6

Pre uloženie polohy spätného zrkadla odomknite vozidlo pomocou kľúča s diaľkovým ovládaním a zapnite zapaľovanie. V ponuke EINSTELLUNGEN/KOMFORT (NASTAVENIA/KOMFORT) na displeji združeného prístroja aktivujte funkciu SPIEGELABSENK. (SKLOPENIE ZRKADIEL). Zaraďte spätný chod a otočný ovládač otočte do polohy "R". Zrkadlo na strane spolujazdca nastavte tak, aby ste videli napr. hranu obrubníka. Nastavenie sa automaticky uložia a priradia aktívnemu kľúču s diaľkovým ovládaním. STRANA 82 - časť 3.1 OBSLUHA

Na 100% je to funkcne iba ak mas senzory

peter.nr
Vodič
Vodič
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 18.05.2015 12:13

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa peter.nr »

A nie je to súčasťou "Vonkajšie spätné zrkadlá elektricky sklápateľné, s osvetlením okolia vozidla"?

OPRAVA: Tak nie, v škodováckom manuále píšu, že ak "Vozidlo je vybavené pamäťovou funkciou pre sedadlo vodiča".

Ku panoramatickým kamerám. Videl som ich iba v Qashqai. A to nebolo úplne to, čo by som chcel. Zrejme Mercedes to má poriešené lepšie. A 800x400, či koľko má rozlíšenie displej Composition Media, tam to ani nemá zmysel dávať.
Naposledy upravil/-a peter.nr v 22.05.2015 15:41, upravené celkom 1 krát.
Sportsvan CL 1.4tsi 92kw + Comfort Paket + DSG

stereomike80
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:12
Bydlisko: BA

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa stereomike80 »

nie, je rozdiel medzi naklapanim zrkadla v spiatocke a fyzickym sklapanim, fyzicke sklapanie celych zrkadiel je sucastou baliku, ktory popisujes, funkcia sklopenia spolujazdcovho zrkadla (praveho) je ako popisujem :)

peter.nr
Vodič
Vodič
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 18.05.2015 12:13

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa peter.nr »

K dodacej dobe:

Volal som predajcovi, aby mi overil tú dobu dodania. Zavolal mi späť, že má čerstvú informáciu, že VW navýšil výrobné kapacity a dodacia doba sa skracuje na 9 týždňov. Takže nie je to o rozdiele CL-HL. Ale samozrejme, treba potvrdiť objednávku čím skôr. A to konkrétne platbou. Do výroby to zadávajú až keď majú zálohu na účte. Ešteže máme účet v TB - prevod cez IB bol hneď a teda neoneskorí sa to ani jeden deň.

Takže aj ja som HAPPY. :D
Sportsvan CL 1.4tsi 92kw + Comfort Paket + DSG

peter.nr
Vodič
Vodič
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 18.05.2015 12:13

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa peter.nr »

stereomike80 napísal:nie, je rozdiel medzi naklapanim zrkadla v spiatocke a fyzickym sklapanim, fyzicke sklapanie celych zrkadiel je sucastou baliku, ktory popisujes, funkcia sklopenia spolujazdcovho zrkadla (praveho) je ako popisujem :)
Super! Mám to tam teda. :-)
stereomike80 napísal:Tato funkcia nie je samostatne kupitelna
Tých vecí, čo v cenníku nepopisujú, je asi viac. Napr. multilink iba pri 1.4. Keby som sa to tu nedozvedel, nemám to ako zistiť.
Sportsvan CL 1.4tsi 92kw + Comfort Paket + DSG

PristineShip
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 381
Dátum registrácie: 18.05.2015 19:03

Re: Nový Sportsvan - otázky na výbavu

Príspevok od používateľa PristineShip »

Potesil si ma s tymi 9 tyzdnami, predsa len je to lepsi pocit ked to je overene z dvoch roznych objednavok.
Ja som tiez platil z Tb do Tb, dokonca som platil az popoludni, ked predajca uz po 13:00 bol prec z prace, ale niekto iny
tu platbu sparoval s fakturou a potvrdil objednavku uz vcera.

Ten cuvaci spatak si cez vikend skusim nastavit v Altey, tam by to teda podla vsetkeho malo ist tiez.

Multilink - to je to co som si nevedel spomenut cely tyzden, ze chcem guglit, lebo ak si spravne pamatam, po prichode platformy MQB
sa zaviedlo pravidlo, ze Multilink maju len auta s vykonom 150 koni a vyssim, co by znamnalo, ze len silnejsia verzia 1.4.
Tak to maju Seaty a Skodovky, budem len poteseny ak najdem doveryhodny zdroj, ktory potvrdi, ze VW si pre svoju znacku toto pravidlo dovolil porusit :)
peter.nr napísal:
stereomike80 napísal:nie, je rozdiel medzi naklapanim zrkadla v spiatocke a fyzickym sklapanim, fyzicke sklapanie celych zrkadiel je sucastou baliku, ktory popisujes, funkcia sklopenia spolujazdcovho zrkadla (praveho) je ako popisujem :)
Super! Mám to tam teda. :-)
stereomike80 napísal:Tato funkcia nie je samostatne kupitelna
Tých vecí, čo v cenníku nepopisujú, je asi viac. Napr. multilink iba pri 1.4. Keby som sa to tu nedozvedel, nemám to ako zistiť.
Sportsvan HL 1.4tsi 92kw + DSG

Napísať odpoveď

Návrat na "OSTATNÉ"