golf mk2 1.6td nekuri

Moderátor: mobilik

moe
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.11.2014 10:22

Re: golf mk2 1.6td nekuri

Príspevok od používateľa moe »

Caute chalani, viem ze sa to tu uz riesilo a aj som si vsetky komenty k tejto teme precital, no stale mam problem s kurenim. Ked som auto kupil, tak bol problem s prasknutou hlavou a bol samozrejme vybraty termostat. Preto som za slabe kurenie vinil chybajuci termostat. Po precitani fora som nakoniec aj rozobral kurenie a molitan na klapke ktora prepina studeny a teply vzduch bol samozrejme prec. Klapku som dokladne oblepil z jednej aj druhej strany a uistil som sa, ze dobre tesni. Radiator som prefukol a vsetko vyzeralo byt OK. Zohnal som druhu hlavu, vymenil, dal novy termostat. Auto som zohrial na prevadzkovu teplotu a termostat sa otvoril ked sa rucicka dostala na druhu palicku teploty, teda v strede stupnice. Zapol som ventilator, packy samozrejme obe uplne vpravo a z prieduchov zacal fukat zo zaciatku trocha teply, potom pozvolna ochladzovany vzduch az nakoniec bol vzduch iba letny. Obe hadice z radiatora boli horuce.
Ked stojim pred autom, tak som mal hadice do radiatora najskor zapojene tak, ze hadica z hlavy isla do pravej rurky radiatora a z lavej rurky isla spiatocka. Myslel som si, ze mozno boli zle nahodene, tak som ich zamenil, teda hadica z hlavy do lavej rurky a z pravej isla spiatocka. Vysledok je vsak rovnaky.
Vodna pumpa je dobra. Jedine cim si este niesom isty je, ci nie je nahodou chyba v radiatore. Nemali ste niekto tento radiator otvoreny? Ako je vo vnutri skonstruovany? Lebo nech akokolvek rozmyslam, tak sa mi zda ako keby isla tepla voda do radiatora a bez toho aby sa dostala cez rebra, tak vychadza aj von druhou rurkou. Osobne si myslim, ze by mal byt tok vody nuteny ist cez cely radiator.
Preto ak ste ho niekto rozoberal, mohli by ste mi popisat alebo odfotit ako je robeny? Ci je moznost ze by sa v nom mohlo nieco odtrhnut, poskodit a nasledkom toho necirkuluje voda cez cely radiator.
Dakujem

Zhruba po dvoch hodinkach na nete som asi prisiel na chybu. Ako inak, pomohli bratia rusi a ich forum. Dostal som sa k fotkam kde je robeny rez radiatorom. Hned mi je jasne, preco mi to nekuri aj ked su obe hadice horuce a aj vsetko ostatne je v poriadku. Prikladam fotky a dufam, ze aj vam to pomoze v buducom hladani zavady :wink:
Zaroven by som poprosil admina ak by mohol presunut foto do temy, kde sa to aktivne rozoberalo.
Dakujem
Prílohy
rez radiatorom 1.jpg
rez radiatorom 2.jpg
rez radiatorom 3.jpg
rez radiatorom 4.jpg
rez radiatorom 5.jpg

Kuboo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.12.2014 21:37

Re: golf mk2 1.6td nekuri

Príspevok od používateľa Kuboo »

asi nemá učinok sa stým baviť ale rovno kupiť radiator mne sa ohreje len hadica ktora ide do kurenia ta ktorá vychadza je letná a auto nekuri :/ skusim ešte to prepchať vodou radiator ak tak budem nuteny vymeniť cely a bude pokoj dúfam
Golf mk2, 1.6TD

Používateľov profilový obrázok
MarekGTI
Profík
Profík
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 01.02.2009 17:41
Bydlisko: KS
Kontaktovať používateľa:

Re: golf mk2 1.6td nekuri

Príspevok od používateľa MarekGTI »

daj link na to ruské fórum, tam budú zrčite zaujímavé veci :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mobilik »

No pekne. Tie fotky hodim kludne do faq navodou, alebo niekam, ale az ked budem na normlnom pc cez tyzden. Tetaz slapem cez mobil. :wink:

Odoslané z HTC One X
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"