Oplatí sa investovať?

čo sa nedá zaradiť

Moderátor: saki3

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Viktor 36
Profík
Profík
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 17.08.2013 13:21
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Oplatí sa investovať?

Príspevok od používateľa Viktor 36 »

Zdravím,

Dúfam, že to píšem do správnej témy... Mám VW Golf III, r.v. 1995, 1.6 benzín, najazdených skoro 300 tisíc km a nie je v bohvieakom dobrom stave. Tlmiče, Pružiny a všetko možné je úplne rozbité a oprava by nebola lacná ... Oplatí sa mi do toho investovať? Nerád by som bol, keby sa mi stalo, že to všetko opravím, a po pár mesiacoch sa mi pokazí celý motor... Len nedávno som menil rozvody, olej atď. Auto mi zvykne zdochnúť na voľnobehu, alebo niekedy aj počas jazdy, keď idem pomaly... čo som si všimol, tak to robí iba ak mám neutrál (Asi iba škrtiaca klapka). Už som do toho auta za posledné tri mesiace dal cez 400 eur, tak preto radšej píšem. V jednom servise mi povedali, že na takom starom aute sa mi neoplatí tie tlmiče meniť... jedine, že zoženiem niekde staré, ale bojím sa tam dávať staré, lebo tie tiež môžu rýchlo odísť.

Ešte jedna vec okrem toho ... Môže mi z kúrenia ísť stále teplný vzduch aj kvôli vzduchovému filtru?
VW Jetta II (1.6, 51 kW, 1991); Škoda Octavia I (1.9 TDi, 81 kW, 2004); Škoda 120 L (1.2, 36.70 kW, 1986)
Ex : VW Golf III (1.6, 55 kW, 1995); Škoda Octavia II RS (2.0 TFSI, 147 kW, 2006); VW Vento (1.9 D, 47 kW, 1992)

Používateľov profilový obrázok
Quba
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 01.02.2012 11:37
Bydlisko: SVK

Re: Oplatí sa investovať?

Príspevok od používateľa Quba »

Akekolvek auto budes v zivote vlastnit budes don investovat...len s tym rozdielom, ze cim starsie, tym lacnejsie diely a jednoduchsie opravy...samozrejme ak nemas veteran na ktory Ti diel vyrobia len na zakazku co ale nieje Tvoj pripad...vsimol som si, ze nedavno si chcel kupovat nejaku Cordobu alebo Ibizu...to je z kaluze do blata...ver mi, viem o com pisem...
Alhambra TDI, T5 TDI, C124 230CE, E38 730D, Vulcan VN800
...a predtým 10 rôznych vozítok...

Používateľov profilový obrázok
Viktor 36
Profík
Profík
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 17.08.2013 13:21
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Re: Oplatí sa investovať?

Príspevok od používateľa Viktor 36 »

Quba napísal:Akekolvek auto budes v zivote vlastnit budes don investovat...len s tym rozdielom, ze cim starsie, tym lacnejsie diely a jednoduchsie opravy...samozrejme ak nemas veteran na ktory Ti diel vyrobia len na zakazku co ale nieje Tvoj pripad...vsimol som si, ze nedavno si chcel kupovat nejaku Cordobu alebo Ibizu...to je z kaluze do blata...ver mi, viem o com pisem...
Rozhodol som sa, že radšej nekupujem nič, lebo nemám toľko peňazí, aby som si mohol teraz dovoliť nejaké dobré auto, ale na investovanie mám, len či sa oplatí... Som študent, tak nemám peniaze len tak na rozhadzovanie :D To moje auto aj bolo búrané a dosť to vidno z jednej strany, kde samozrejme inak pasujú dvere atď. Ono ... ujo mi povedal, že ak budem pravidelne meniť všetky prevádzkové kvapaliny, tak to pôjde aj večne, tak by nemal byť problém.
VW Jetta II (1.6, 51 kW, 1991); Škoda Octavia I (1.9 TDi, 81 kW, 2004); Škoda 120 L (1.2, 36.70 kW, 1986)
Ex : VW Golf III (1.6, 55 kW, 1995); Škoda Octavia II RS (2.0 TFSI, 147 kW, 2006); VW Vento (1.9 D, 47 kW, 1992)

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"