vrzganie v prednej náprave

Podvozky, kolesá, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátor: saki3

Používateľov profilový obrázok
Pa3ik15
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 17.03.2012 09:07
Bydlisko: Lučenec-okolie

vrzganie v prednej náprave

Príspevok od používateľa Pa3ik15 »

Sermuste,mám taký zvláštny problém.V poslednom čase počúvam s prednej nápravy na pravej strane hrozné vrzganie,hambím sa isť na tom aute mestom lebo to vrzga hrozne...Mám tušáka že to môžu byť tyčky stabilizátora lebo niesu v najlepšom stave ale zároveň niesu ani tlmiče najnovšie... Vrzga to len vtedy ked jazdím na aute tak 20 km a viac..Za studena keď auto stojí 2 dni a viac alebo za dažda nič nevrzga..Stretol sa už s niečim takýmto niekto ??Vie mi niekto poradiť ?

Používateľov profilový obrázok
Alfonso
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1517
Dátum registrácie: 31.12.2007 15:39
Bydlisko: Okres Lučenec

Re: vrzganie v prednej náprave

Príspevok od používateľa Alfonso »

može to robiť aj horne uloženie, to by chcelo vidiet.
MK 1
A4 Avant

Používateľov profilový obrázok
Pa3ik15
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 17.03.2012 09:07
Bydlisko: Lučenec-okolie

Re: vrzganie v prednej náprave

Príspevok od používateľa Pa3ik15 »

Alfonso napísal:može to robiť aj horne uloženie, to by chcelo vidiet.
No asi je to tažko povedať..Mám v plane kupiť tie tyčky stabilizatora,predne ložiska,zadne ložiska..Je tažké vymeniť ložiska ??

Používateľov profilový obrázok
sykye
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3808
Dátum registrácie: 27.05.2009 17:43
Bydlisko: Poltár

Re: vrzganie v prednej náprave

Príspevok od používateľa sykye »

zadne nie ale predne sa myslim ze lisuju nie?
...raz by som chcel mať motor ktorý nedymí všetkými farbami
pedagóg inside...

Používateľov profilový obrázok
Alfonso
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1517
Dátum registrácie: 31.12.2007 15:39
Bydlisko: Okres Lučenec

Re: vrzganie v prednej náprave

Príspevok od používateľa Alfonso »

jj predok sa musi lisovat.
MK 1
A4 Avant

Používateľov profilový obrázok
petko699
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 17.05.2009 18:04
Bydlisko: Nemšová

Re: vrzganie v prednej náprave

Príspevok od používateľa petko699 »

Skus pozriet tie horne ulozenia,zvycajne to vedia robit. Mne to robili zasa spodne capy na ramenach. Treba popozerat,ale loziska by som asi vylucil :roll:

peter l
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 17.12.2011 20:11

Re: vrzganie v prednej náprave

Príspevok od používateľa peter l »

Alfonso napísal:može to robiť aj horne uloženie, to by chcelo vidiet.
No chlapci ja mam tiez taky problem podvozok JOM a mam nanom najazdene 20 000 Km,behom poslednych 100km mi zacalo to dost brutalne vrzgat na prednej naprave ale obidva strany pri mensej nerovnosti aj pri malom stlaceni prednej napravy,cim to moze byt?????rozobral som aj tlmic-pruzinu ale nic som nevidel,tmic-peistnica ide lahko nezadierava ....moze byt to horne ulozenie??? totiz som namastil horne ulozenie s vazelinou co dosada ten kuzel do kasny a prestalo ale po 20 km to zase ale az brutalne???? pomoze vymena??.....SUUUURNE PROSIMMM....
G3 TDi 1Z+s764+chip,kat/egr-off,ASD,280mm,-30mm
G3 Variant colourconceptGT TDi AHU+GTB1756VK,0,280,11mm,sanie PD,porting+camsSDI,Cmap,egr,/kat-off,FMIC+51mm ,SachsRace+HDS,ASD,brzdy 312/226,-60/-30mm,215/40 r17...

peter l
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 17.12.2011 20:11

Re: vrzganie v prednej náprave

Príspevok od používateľa peter l »

peter l napísal:
Alfonso napísal:može to robiť aj horne uloženie, to by chcelo vidiet.
No chlapci ja mam tiez taky problem podvozok JOM a mam nanom najazdene 20 000 Km,behom poslednych 100km mi zacalo to dost brutalne vrzgat na prednej naprave ale obidva strany pri mensej nerovnosti aj pri malom stlaceni prednej napravy,cim to moze byt?????rozobral som aj tlmic-pruzinu ale nic som nevidel,tmic-peistnica ide lahko nezadierava ....moze byt to horne ulozenie??? totiz som namastil horne ulozenie s vazelinou co dosada ten kuzel do kasny a prestalo ale po 20 km to zase ale az brutalne???? pomoze vymena??.....SUUUURNE PROSIMMM....
Takze moje obavy sa potvrdili,po najazdeni cca 25 000km dali vypoved predne stelovaky jom-vrzgaju to brutalne vo vnutri tlmica,takze nikdy viac take smejdy nekupim-maximalne neodporucam,..pojde do predu osvedcene odrezane pruziny a basta!!!
G3 TDi 1Z+s764+chip,kat/egr-off,ASD,280mm,-30mm
G3 Variant colourconceptGT TDi AHU+GTB1756VK,0,280,11mm,sanie PD,porting+camsSDI,Cmap,egr,/kat-off,FMIC+51mm ,SachsRace+HDS,ASD,brzdy 312/226,-60/-30mm,215/40 r17...

Používateľov profilový obrázok
vrťo
Vodič
Vodič
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 17.04.2012 16:23

Re: vrzganie v prednej náprave

Príspevok od používateľa vrťo »

Trocha ozivim temu, tiez mi cosi vrze od kolies pri plnom vytoceni kolies, alebo ani to nie a pri rozbiehani alebo pri jazdeni. Znie to ako keby koleso obrusovalo plastovy podbeh alebo co, nieje to take klasicke vrzganie ako napriklad vrzganie silentbloku ale je to take vrzgave obrusovanie ..pri znizovani rychlosti sa hluk zmensuje. Nerobi to pravidelne a ked som mal kolesa dole nenasiel som ziadne obrusene miesto ani na pneu ani v okoli. Mam vybehane capy tyciek riadenia, budem ich menit, ale neviem ci by to bolo nimi. Nejake skusenosti ?
ex: Golf III 2.0 16V ABF
Golf IV 1.6 16v AUS
Golf IV 1.6 8v AKL

Jack Daniel's last words were "One last drink, please"

filipek
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: 26.12.2009 11:01
Bydlisko: námestovo

Re: vrzganie v prednej náprave

Príspevok od používateľa filipek »

zvyšuje sa hlučnosť,pri zvyšeni rychlosti?
0944922443, rad pomožem kde možem :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok a kolesá"