Golf 3 1,4 44kw AEX

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátor: saki3

Napísať odpoveď
mk3sc
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.06.2016 21:31

Golf 3 1,4 44kw AEX

Príspevok od používateľa mk3sc »

cafte pani,mam zopar otazok, zadovažil som si trojdverového červeného šípa na cestu do práce a domov....auto bolo behané krátke trasy.....takže klasika"blato" na olejovom viečku, ale voda nechýba a auto sa nezohrieva....
Ide ako ma až na jednu vec...ked sa s ním jazdí dlhšie tak začne blikať kontrolka oleja....bude to bud snímač tlaku alebo olejovým čerpadlom? matroš mam už kúpený...
Druhý problém je že ked je zohriaty tak na volnobehu dosť klepe a strašne smrdí....skoro som neprešiel cez EK
Dakujem za každe info

Používateľov profilový obrázok
Steal6th
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 02.07.2012 18:11
Bydlisko: Čadca okolie

Re: Golf 3 1,4 44kw AEX

Príspevok od používateľa Steal6th »

kupil si šopu, ked blika kontrolka oleja a este aj klepe tak chyba tlak na hlave...toto robil aj mne motor...pričina su hydrodvihatka
Tmavomodry golfik MK3 1.6 101HP GT

muzicMAN
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01.10.2014 18:59
Bydlisko: Žilina

Re: Golf 3 1,4 44kw AEX

Príspevok od používateľa muzicMAN »

Zdravim, nejdem zakladat druhu temu aj ked podla nadpisu tu nieje zrejme o co ide ale mam podobny problem. Kupil som golfa 3 1.4 aex na diely ale rozhodol som sa ho nechat v kuse papiere to ma ale k veci. Zacalo mu blikat mazanie a nieco trepat v motore tak to siel predat na diely po zavere technika ze je to pridrete resp asi len vrch tym ze nestihalo mazat. Taketo som to kupil zmeral tlak oleja slaby takze vymena cerpadla opät kontrola tlak je fajn aj za tepla aj za studena za tepla pri 2000 otacok je krasne kolo 2 bar ako je predpisane. Trepanie som odstranil bolo to vyfukom. Teraz slape ako ma akurat ked sa zohreje ma malo otacok vag pise 680 budik okolo 700. Aj ked predpisane pre tento motor je 640- 740 co je podla mna malo lebo aj podla zvuku a trasenia je to malo podla mna. Ide mi ale o to ze pri takychto nizkych otackach pri zohriatom motore a oleji mi preblikava kontrolka mazania co ma vytaca tak prosim o radu co s tym? Este sa ozyva take klepanie raz hej raz nie niekde akoby poza skrtiacu klapku myslel som ze ventile ale ide to skor zozadu a odspodu.

Auto ma robene rozvody, sviecky, rozdelovac, vycistena skrtiaca klapka, zakladne nastavenie skrtiacej, zmerane tlaky tie su fajn, tlak oleja tiez fajn.

Za studena otacky v norme okolo 900, netrha, neskube, otacky nekolisu, za tepla tak mierne+/- 20ot

Vdaka za kazdy postreh.
Polo mk4 2008 1.4 59kw BUD
Golf Mk3 1997 1.6i 74kw LPG - odpociva v pokoji
Sharan I 1996 2.8i 128kw LPG BRC

clansman
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.10.2018 21:46

Re: Golf 3 1,4 44kw AEX

Príspevok od používateľa clansman »

Zdravim, mne tiez svieti olej uz asi 2 roky a auto ide normalne , mam to nejako riesit?

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - benzín"