Škoda Superb 2.5 TDI 1. generace - recenze

Moderátori: bahy, Dogg88

Napísať odpoveď
Ondra123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.05.2017 10:24

Škoda Superb 2.5 TDI 1. generace - recenze

Príspevok od používateľa Ondra123 »

Přemýšlím o novém superbu a na to jsem četl jsem zajímavou recenzi na http://kralmotoru.cz/media/skoda-superb ... i-generace" onclick="window.open(this.href);return false; , kde píšou, že jde o velmi prostorný automobil, ale má dost nízkou torzní tuhost karoserie, takže časem vrže, což se mi moc nelíbí. Co se týče motorů, tak mě zaujala informace, že za odolný se považuje motor 1,9 TDI-PD. Hůře jsou hodnoceny motory Škoda Superb 2.0 TDI-PD a Škoda Superb 2.5 TDI V6, které jsou po letech používání problematické. Právě u šestiválcového Škoda Superb 2.5 TDI je nejčastější závadou nepříliš spolehlivé vstřikovací čerpadlo a špatně mazaný “vršek” motoru. Kdo má rád benzín, tak se hodně doporučuje benzínový čtyřválec Škoda Superb 1.8 Turbo nebo šestiválec 2.8 30V, který je rovněž velmi spolehlivý a navíc hodně dynamický. Za hlavní nevýhody u tohoto modelu uvádějí problémy se vstřikovacími čerpadly, riziko průniku nafty do motorového oleje netěsnícím jednotkami a následné předčasné opotřebení motoru, závady tandemových čerpadel, netěsnost vodní pumpy, závady klimatizace a u některých hodně používaných dílů v interiéru se loupe povrch - nejčastěji na madlech a tlačítkách. Tak teda nevím, zda do toho mám jít, když to tak čtu. Má ho někdo? Jak jste s ním spokojeni?

stanomx
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 11.08.2013 12:49

Re: Škoda Superb 2.5 TDI 1. generace - recenze

Príspevok od používateľa stanomx »

jo išiel by som do 1,9tdi alebo benzin
2,5v6 je super motor keď ide, ale pri tychto starinach už človek naozaj radšej by mal dať ruky preč od toho, prípadne mať peňaženku nabitú a pripravenú na veľký servis (oprava vršku kludne 2000€, čerpadlo 600€ ako nič)
nevravim, že nemá chyby aj 1,9, ale je to rozhodne ekonomickejšie jednak vozenie a hlavne servis
benzin 2,8 je super, ak máš na palivo

Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda"