Stierače pre VW Passat B5

Karoséria, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
Veterans95
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.04.2018 08:30

Stierače pre VW Passat B5

Príspevok od používateľa Veterans95 »

Zdravím,

vopred sa ospravedlnujem ak som zle zaradil tému, prípadne som spravil duplicitnú tému, no hľadal som ale našiel som témy len spojené z poruchamy stierača a podobne.

Mám VW Passat B5 (rok 2005), a potreboval by som kúpiť nove predné stierače, staré už zle stierajú. No nejak sa tomu veľmi nerozumiem, hľadal som na internete a sú nejaké 2 tipy + rozmery a nechcem to nejak popliesť a kúpiť zle.
Ak by som mohol poprosiť, vedeli by ste mi poradiť prípadne poslať link na nejaký shop (najlepšie hneď stierače)? Samozrejme nejaké kvalitné, čo som čítal tak sa odporúčaju Bosch, cenovo mi to je jedno, aj keby boli drahšie.


Ďakujem veľmi pekne za každú radu. :)

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Stierače pre VW Passat B5

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Rozdiel je v systeme uchytenia, zalezi od toho aky system tam mas ty. Podla toho musis kupit.
Tiez mam r. 2005 a stierace mam Aerotwin, kupoval som nove zn. Bosch, vysli na cca 30 €.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

Veterans95
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.04.2018 08:30

Re: Stierače pre VW Passat B5

Príspevok od používateľa Veterans95 »

jaroslav158 napísal:Rozdiel je v systeme uchytenia, zalezi od toho aky system tam mas ty. Podla toho musis kupit.
Tiez mam r. 2005 a stierace mam Aerotwin, kupoval som nove zn. Bosch, vysli na cca 30 €.

jaroslav158, ďakujem za odpoveď, pozeral som na internete + na aute a mám tento druh uchytenia (https://www.youtube.com/watch?v=cnL17bDTQDE&t=36s" onclick="window.open(this.href);return false;), dúfam to pomôže :)

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Stierače pre VW Passat B5

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Tak to mas stejne ako ja. Su to aerotwiny. Nove Bosch stoja okolo 30,- €. Kup stierace pre passat. Ide o to ze na Passate je na strane spolujazdca uchytenie stieraca posunute a nie je v strede stieraca. O nic ine tam nejde. Ak by si kupil ine nie origo pre Passat tak ten stierac bude mat uchytenie v strede a bude kratsi smerom k stredu okna a ostane tam trosku viac plochy ktoru nezotrie stierac. Ale da sa s tym v pohode jazdit nie je to nic hrozne. Chvilku som mal aj taky stierac ale potom som musel menit aj druhy a tak som kupil Bosch pre passat.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

Veterans95
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.04.2018 08:30

Re: Stierače pre VW Passat B5

Príspevok od používateľa Veterans95 »

jaroslav158 napísal:Tak to mas stejne ako ja. Su to aerotwiny. Nove Bosch stoja okolo 30,- €. Kup stierace pre passat. Ide o to ze na Passate je na strane spolujazdca uchytenie stieraca posunute a nie je v strede stieraca. O nic ine tam nejde. Ak by si kupil ine nie origo pre Passat tak ten stierac bude mat uchytenie v strede a bude kratsi smerom k stredu okna a ostane tam trosku viac plochy ktoru nezotrie stierac. Ale da sa s tym v pohode jazdit nie je to nic hrozne. Chvilku som mal aj taky stierac ale potom som musel menit aj druhy a tak som kupil Bosch pre passat.
Pozeral som to a našiel som tieto: https://www.e-stierace.sk/Stierace-Bosc ... -d7906.htm" onclick="window.open(this.href);return false; ... myslíš že budú v pohode? Alebo vieš mi odporučiť nejaký iný e-shop?

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Stierače pre VW Passat B5

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Myslim ze budu v pohode. Cena je tiez fajn.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

Napísať odpoveď

Návrat na "Exteriér + Styling"