V zime auto netopí tak ako by malo

Sedačky, volanty, palubné dosky, elektro...

Moderátori: wladi, Mat28

cuby
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.09.2012 10:18

V zime auto netopí tak ako by malo

Príspevok od používateľa cuby »

Čauťe všetci. Mám jeden veľký problém, ktorý už trvá asi druhu zimu. Auto netopí ako by malo, ak vonku teplota klesne pod mínus 5 stupňov auto prestáva fúkať teplý vzduch. V lete s tým problém nieje, fúka aj horúci vzduch, ale to mi je na figu.
Auto je VW Passat 1.9 TDI (74KW), rok. 2001. Topenie je manuálne. V zime sa mi zdá, že voda (G12) v nádobe nieje zohriatá na takú teplotu akú by mala byť ( je iba vlažná ), ale v lete je nahriata super, tak ako by mala byť.
Ďalšia vec je, že občas mi spadne na budíku z ničoho nič teplota vody z 90 stupňov úplne na nulu. Tak som už kúpil čidlo a idem ho vymeniť. Taktiež som už vymenil aj termostat, ovzdušňil som aj radiátor.
Viete mi pomocť, blíži sa už zima a ak mi bude opať tak slabo topiť tak v našich podmienkach, kedy je tu niekedy aj minus 35 stupňov sa v ňom nebude dať jazdiť.
Za akúkoľvek radu budem vdačný, lebo som z toho auta už zúfalý :cry: :cry: :cry:

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: V zime auto netopí tak ako by malo

Príspevok od používateľa mobilik »

Radiator kurenia zaneseny... Skus preplachnut system...
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

cuby
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.09.2012 10:18

Re: V zime auto netopí tak ako by malo

Príspevok od používateľa cuby »

A vieš mi poradiť aj niečo konkrétne? Nejaký prípravok, po prípade ako to funguje? stačí to naliať do nádobky, alebo je potrebne odpojit obe hadice od radiátora a pretlačiť to vodou???

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: V zime auto netopí tak ako by malo

Príspevok od používateľa frflos »

...pokial mas vlaznu vodu vo vyrovnavacej nadrzke, tak ti preplachovat radiator kurenia nepomoze. vymen termostat za original a aj to cidlo teploty, ked ti pada rucicka na nulu ;)
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

cuby
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.09.2012 10:18

Re: V zime auto netopí tak ako by malo

Príspevok od používateľa cuby »

No už som vymenil aj to čidlo, termostat je tiež nový.Jeden večer bolo vonku asi 5 stupňov, motor nahriaty na 90 stupňov, pustil som kúrenie na 4-ku a asi po 2 minútach mi už šiel letný vzduch. Voda vo vyrovnávacej nádobke bola horúca. Viete mi poradiť čo s tým auto ďalej?

cuby
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.09.2012 10:18

Re: V zime auto netopí tak ako by malo

Príspevok od používateľa cuby »

Caute vsetci. Este stale som nevyriesil problem toho slabeho topenia v aute. Nejako som sa preklikal na nete k jednemu vyrobku a chcel by som sa vas opytat na nazor. Je to nejaky PRO-TECH radiator flush. Nema niekto z vas alebo vasich známych skusenost s tymto pripravkom? Cital som ze vela ludi to nechce davat do sustavy, lebo su to vraj svinstva ktore rozozieraju aj tesnenia a je potrebne potom pridavat dalsie vyrobky a vraj je to neucinne? Viete mi niekto poradit?
Dakujem vam ;-)

libor1111
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.11.2012 12:58

Re: V zime auto netopí tak ako by malo

Príspevok od používateľa libor1111 »

Dobry den,chcem sa opytat mam problem s teplotou auta nehnevajte sa ze pisem do tohto fora ale ine som nenasiel,Mam pasata 1,8T 110KW 1997 vyroba auto mi neukazuje teplotu chladiacej kvapaliny vymenil som aj cidlo a termostat avsak moja otazka znie ci sa ma spustit ventilator chladenia ak odpojim cidlo ,,konektor" otacky mi stupnu ale vetrak nepusti teraz som ho kupil neviem ci to tak ma bit na minulom aute mi to robilo ze mi ho pusti neviem ci mi aj vetrak teda funguje dakujem vsetkim za prispevky

cuby
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.09.2012 10:18

Re: V zime auto netopí tak ako by malo

Príspevok od používateľa cuby »

Neviem ci to uvidite dobre, hodil som tu foto a chcel by som vediet ze ti je to ta hadica ktora ide od motora a vo vnutri nej je tremostat. Prisla nam uz zima a ja motor nahriaty na 90 voda v nadrzke vlazna, hadice od radiatora su sice teple, ale nie az tak aby som ich nemohol chytit, a este mam pocit ze tie hadice niesu natlakovane, lebo ich kludne stlacim. taktiez mam pocit ze ako keby mi niekde necirkulovala voda, vlastne vsetky hadice co som chytil boli maximalne letne, ked som mal dlhsiu cestu z KE do SL tak som v strede cesty kontroloval hadice a boli nahriate dost, skoro az horuce, ale to som nesiel podla pravidiel cestnej premavky. Najde sa niekto kto by mi s tym vedel pomoct, pripadne kto by sa mi nato vedel pozriet? Som z SL ale ak by sa niekto nasiel z okolia aj PO alebo aj KE kto by sa mi nato vedel pozriet a nemusel by som nechavat auto cely den dosiel by som aj osobne. DIky za odpovede :)
Prílohy
Bez názvu 1.jpg

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: V zime auto netopí tak ako by malo

Príspevok od používateľa mobilik »

Ano v tej hadici bude termostat, vlastne v tej prirube bloku motora. :wink:
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

cuby
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.09.2012 10:18

Re: V zime auto netopí tak ako by malo

Príspevok od používateľa cuby »

Diky za info mobilik, lebo som uz zufaly z toho auta, nechapem ze co to moze byt!!! Ak by mi vedel niekto este poradit ohladom otazok co som sa pytal pri tom obrazku hore, budem len vdacny. ;-)

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektro"