Aké ramená na passat B5

Podvozky, kolesá, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátori: wladi, Mat28

Používateľov profilový obrázok
passat 001
Pilot
Pilot
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 02.09.2011 11:54
Bydlisko: POPRAD

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa passat 001 »

MS germany približne 40 000km ale vetsinou uz po meste-------nenavidim retardery!!!!
EX: VW PASSAT 1,9 TDI 3BG 96 kW, Teraz VW PASSAT 2,8 V6 3BG 142kW 4MOTION

Používateľov profilový obrázok
passat 001
Pilot
Pilot
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 02.09.2011 11:54
Bydlisko: POPRAD

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa passat 001 »

a ešte jedna vec davajte pozor aky kares vam to nahadzuje, mne tam ten diel v tvare C dali opacne a rozbilo mi to celu pravu stranu,, druha v pohode. A tvaria sa tam jak mjstri sveta!!!
EX: VW PASSAT 1,9 TDI 3BG 96 kW, Teraz VW PASSAT 2,8 V6 3BG 142kW 4MOTION

djchami
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.03.2010 10:29
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa djchami »

Podavam info po case: rok dozadu som menil komplet ramena za nove Master Sport G, najazdene cca 40000 km, vsetko bez jedinej cititelnej zmeny, cena bola 169€, geometria 10 alebo 15€, nepamatam, takze stale radost jazdit. Dajte si uz povedat, ze vydrz ramien zalezi od stastia, na ake clovek narazi od vyroby a hlavne Vas sposob jazdy + rozmer pneumatik. Ked jazdite cely rok, alebo aspon letnu sezonu na nizkoprofilakoch a k tomu nepredpisanych, necudujte sa, ze vam ramena odchadzaju skoro a potom tu vypisujete, ze kupuj hentake znacky a take znacky za 300€ za 500 € ci za 900€. Na kolko sa financne citite, na kolko si cenite svoje auto a ci investujete do bezpecnosti, take si kupte, ja do auta s hodnotou 2500€ nebudem trieskat iba ramena za 500€, za ten cas si mozem kupit 3 lacnejsie a jedny vydrzia mozno dlhsie ako tie drahe. Cize: ROZMER GUM, SPOSOB JAZDY, TEREN a pravidelna udrzba ramien - toto su u mna veci, od ktorych zalezi zivotnost ramien a nie ci 100€ alebo 500€ alebo neviem kolko...
Aj ked svoje uz odsluzil, slape aj nad ramec !

Používateľov profilový obrázok
miore
Vodič
Vodič
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 20.03.2009 09:07
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa miore »

páči sa mi tento príspevok toto je moja reč aj ja mám MS sporty a som max. spokojný jazdné vlastnosti super, rozmer disku, pneu klasika, kľud pohoda. 8)

turbo
Vodič
Vodič
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 01.02.2010 15:23
Bydlisko: Oravské Veselé

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa turbo »

TRW.....Ja som ich dával pred rokom...Kto si chce vyskúšať povozím ho... :D

herodeso
Vodič
Vodič
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.10.2009 23:00
Bydlisko: Zlaté Moravce - Žiar nad Hronom

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa herodeso »

ja som dával repasovať ale len čapy, po roku začali búchať ale silentbloky na spodných zadných. Už mi prišla nová sada z bárdi značky volkswagen za 180. starú sadu dám prelisovať (silentbloky) a bude sada do náhrady. súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami. A fakt je aj dôležité ako sa to urobí. Povedal by som ale že tie drahé sady čo vydržia len pár desaťtisíc km nebude štýlom jazdy a rozmerom pneu, ale skôr štýlom zloženia nápravy. Samozrejme výnimka sa nájde. Ja som si to skladal sám a to nie som mechanik a jamy skôr vyhľadávam ako obchádzam (nie náročky). Stranu ramien kde sú silentbloky treba doťahovať keď auto spustíte zo zdviháka (rada od mechanika). Keď ich dotiahnete na zdviháku, tak potom auto ostane predkom dohora a inak péruje. Vtedy vlastne celou dobou tie silentbloky trpia viacej a skôr odbehnú do večných lovíšť. Môj sedliacky rozum. Ak som napísal zle, hneď ma doj.bte pod čiernu zem nech sa niekomu nestane ujma na majetku.

edit: master sporty sú vraj dobré, chcel som ich tiež dať
Nechčite do toho, ty deti to chloncú...

Život je ako bonboniéra, nikdy nevieš čo ochutnáš.

lubo87
Vodič
Vodič
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 12.08.2010 20:40

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa lubo87 »

spodne som dal feby bilstein,gumy zacinaju vraskaviet,neverim im ze dlho vydrzia.delphy capy riadenia vydzali tak 10-15tis a sli do haja.
teraz som nahodil trw,dost ma oslovilo aj ako su balene,vsade kritky a obaly.kupim odnich asi aj horne ramena v buducnosti.

robim v zf lemfodery ale nerobime nic na passat :( a robime vsetko z cinskeho materialu,domce aj capy su z ciny,mi ich len obrobime.takze suhlasim stym ze aj cinske ramena mozu byt dobre lne tam musi byt dobre obrobeny cap a domec ,cize v tolerancii a aj technologia zapecenia vazeliny v peci nesmie byt odflaknuta.ked to ma byt v peci hodinu a niektore firmy nestihaju tak to tam nehaju na desat minut

marek21
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 12.01.2012 09:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa marek21 »

Ahojte,
mohol by som sa opýtať na vašu radu? potrebujem vymeniť prednú nápravu..prezrel som si vaše postrehy a rozmýšľam na Master Sport Germany http://auto.bazos.sk/inzerat/14004671/O ... ermany.php" onclick="window.open(this.href);return false;
moja otázka je čo si o tom myslíte vy koľko to asi vydrží?viem áno štýl jazdy výtlky....ale dosť mi to súri pretože mi strašne vŕzga (niečo s tlmičmi, uloženie alebo neviem v tom sa ja ž tak nevyznám.. mi vravel mechanik) ale tak chcel by som vymeniť aj nápravu lebo už veru je treba...
a ešte otázočka: má vplyv a aký ak mám podložky a 18" disky?? na nápravu myslím...
Veľmi pekne ďakujem za vaše postrehy a odporúčania :)
VW Passat 2,8 V6 4 Motion, r.v. 2002

lubo87
Vodič
Vodič
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 12.08.2010 20:40

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa lubo87 »

podla mna to ma vpliv,aj na loziska,a aj na napravu a capy,zalezi aj na vahe koleso a sirke gumy.

nesetri lebo olutujes ako ja s capmy riadenia:feby,mog,lemforder,trw je moja rada.

Používateľov profilový obrázok
sparco gti
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 26.05.2010 18:04
Bydlisko: cadca
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa sparco gti »

fakt dajte si pozor na tie lacne ramena nastoja za nic! na jednom passate v jeseni nahodene ramanena a vydrzali iba 7000km a maju vsetky volu!!!!a uz to klepka!radsej dolozit a kupit take co aspon vydrzia 5 rokov!

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok a kolesá"