Aké ramená na passat B5

Podvozky, kolesá, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátori: wladi, Mat28

Používateľov profilový obrázok
karol
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 30.11.2008 13:41
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa karol »

herodeso napísal: Stranu ramien kde sú silentbloky treba doťahovať keď auto spustíte zo zdviháka (rada od mechanika). Keď ich dotiahnete na zdviháku, tak potom auto ostane predkom dohora a inak péruje. Vtedy vlastne celou dobou tie silentbloky trpia viacej a skôr odbehnú do večných lovíšť. Môj sedliacky rozum.
Toto ma zaujíma :)
Mate ešte niekto takúto skúsenosť :?:

Používateľov profilový obrázok
cumel
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3178
Dátum registrácie: 08.05.2008 04:32
Bydlisko: PrieVWidza

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa cumel »

vymenit za zosilnene zrepasovane originalne LAMFORDER alebo TRW ramena a mas pokoj ,nerobi to hocikto a nie hocikde,ja mam posilnene ramena (capy) vsetko zrepasovane , riadenie je tvrdsie auto sedi na ceste vyborne...spokojnost nadovsetko
cena repasu 240eur...

Používateľov profilový obrázok
passat 001
Pilot
Pilot
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 02.09.2011 11:54
Bydlisko: POPRAD

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa passat 001 »

podložky a kolesá velkosti "17" a viac znižujú životnost akej kolvek nápravy inimálne o 50./) na našich super cestách. Za krásu sa platí!!!!!!
EX: VW PASSAT 1,9 TDI 3BG 96 kW, Teraz VW PASSAT 2,8 V6 3BG 142kW 4MOTION

Používateľov profilový obrázok
Hlavac
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02.01.2012 17:43
Bydlisko: Petrzalka, Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa Hlavac »

Tak mna to caka tiez. Nieco som o tom precital, poradil sa s brachom, ktory pozna problematiku aut group ( seat, audi, skoda, vw ) viac ako dokonale a rozhodol som sa pre ramena MOGG. Cena 320€ sa mi zda celkom fajn, robotu spravi brat, tak uvidime kolko vydrzia. Jazdim na 225/45/17 a soferova strana, co ma prekvapuje, lebo vacsinou odchadza prave spolujazdcova, uz si pyta vymenu. Ja osobne radsej priplatim za overenu kvalitu, ako kazdy rok menit ramena, bozechran dvakrat do roka. Ale urcite zalezi od kusu, na aky clovek natrafi, sposobu jazdy, ako sa uz pisalo a hlavne, ako sa clovek o auto stara. Tie gumicky treba obcas, hlavne po zime a nepriaznivom pocasi premazat alebo prestreknut kvalitnym sprejom na gumu alebo silikonovym olejom.

martinpn
Vodič
Vodič
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 19.09.2011 17:42

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa martinpn »

Mne to uz bucha 21000 km mam tam originaly a neja naco vymenim za sprostost ked mi to moze za dalsie 2 mesiace buchat znovu treba dat poriadne amat pokoj tiez ich chcem dat zrepasovat

maroko9
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.04.2012 23:05

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa maroko9 »

zdravim, chcem sa spytat ako zistim kde vsade je vola a co vsetko treba menit, lebo nieco mi menili v servise takych 10 000 km dozadu a zase sa nieco rozbuchalo, bolo by asi dobre stiahnut struny stahovakom pre lepsiu diagnostiku, viete mi prosim poradit ? dakujem.

herodeso
Vodič
Vodič
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.10.2009 23:00
Bydlisko: Zlaté Moravce - Žiar nad Hronom

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa herodeso »

No moj nazor je ze ak sa nieco rozbucha pri tomto type napravy je skoro vzdy na mieste vymenit komplet. Ak to bucha moc zistis to ked zdvihnes predok zdvihakom, pajsrom-monter pakou vhodne zacnes pacit kolesom do roznych stran, niekto ti bude stat na brzde a niekto pozerat kde to ma volu pod autom. Dalsi sposob je na STKckach mavaju zariadenie ktore ti trasie kolesami a pod autom skusenejsie oko hned zisti co presne je zle
Nechčite do toho, ty deti to chloncú...

Život je ako bonboniéra, nikdy nevieš čo ochutnáš.

passat99
Vodič
Vodič
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 05.03.2009 19:46
Bydlisko: Levice

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa passat99 »

Mate nejaky osvedceny e-shop na ramena?Myslim z tych lepsich znaciek (TRW,LMO,MOOG, atd...).Vdaka

djchami
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.03.2010 10:29
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa djchami »

Opat podavam info po case, uz su to dva roky po vymene ramien, dal som ramena MS germany, km cca 55 000, stav: spolujazdcova strana, tam je uz mensia vola v cape riadenia a jednom hornom ramene v gulovom cape, ale urcite nemam dovod to este riesit, naprava ako celok je este urcite dobra, v riadeni nie je ziadna vola, volant reaguje aj na centimetrovu zmenu, tie vole v tych spomenutych ramenach predpokladam, ze je to tymi hnusnymi cestami, dierami a dva krat som s kolesom na tej strane padol do takych brutalnych dier, ze som ho skoro odtrhol.
Ak by sme mali super cesty, tak aj lacne ramena vydrzia cez 100 000 km, len na nase cesty... moje nazory som uz spomenul v predchadzajucich prispevkoch.

Inac ma strasne zaujima, ked niekto napise, ze nejake lacne ramena vydrzali 5 az 10 000 km, ze co je to za vosic, ci auto, ci ten, kto ich montoval !? Niekde musi byt z tychto ludi chyba. alebo zeby jazdil iba po vytlkoch ?? Su to podla mna somariny. Chyba je stale najprv v ludoch... :D
Aj ked svoje uz odsluzil, slape aj nad ramec !

Používateľov profilový obrázok
mr.majky
Vodič
Vodič
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 06.01.2009 19:18
Bydlisko: Bardejov

Re: Aké ramená na passat B5

Príspevok od používateľa mr.majky »

cavte mam passat r.v. 97 1.9 Tdi 81kW, a neviem jaku sadu ramien mam objednat ci s 17mm alebo 22mm ? treba to nejak zmerat ze ake mam alebo ma tento model jednu velkost ktora sa davala ? a ktora ? Dakujem :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok a kolesá"