Geometria zadna naprava

Podvozky, kolesá, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátori: wladi, Mat28

wvwvw
Vodič
Vodič
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 23.11.2009 14:10
Bydlisko: TS

Re: Geometria zadna naprava

Príspevok od používateľa wvwvw »

ak to nie je moc posunuté, tak sa to dá vyrovnať aj klinovou podložkou pod ložisko

wvwvw
Vodič
Vodič
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 23.11.2009 14:10
Bydlisko: TS

Re: Geometria zadna naprava

Príspevok od používateľa wvwvw »

spravne
ja som to tak myslel lebo pri výmene ložiska na passate sa mení celý náboj - je to jeden montážny prvok

Používateľov profilový obrázok
d.a.n.o
Profík
Profík
Príspevky: 1168
Dátum registrácie: 02.06.2009 20:25
Bydlisko: ZM

Re: Geometria zadna naprava

Príspevok od používateľa d.a.n.o »

No po dnesnej kontrole geometrie mam velmi zmiesane pocity.Neviem ci sa mam tesit alebo plakat. :?
Odklony su v tolerancii 1,5° ta prava strana je uz na hrane ale v tolerancii,vydel som to na vlastne oci na pocitaci.Takze teraz nemam sajnu co mi zodralo vnutrajsok gumi.Este jedna z moznosti bola to ze boli trochu prehustene asi na 2,5.ale boli rovnako nahustene aj prava aj lava a lava neni zvnutra zodrata.
Ja si uz zacinam mysliet ze to bolo nekvalitnou gumou (Good Year made in China).Teraz tam mam uz zimne tak asi budem kazdy mesiac merat hlbku dezenu ci sa to nezopakuje.
VW PASSAT 3BG 1,9 TDI 96Kw AVF http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=101&t=36822
ex VW GOLF IV 1,4 16V 1998 , AKQ

wvwvw
Vodič
Vodič
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 23.11.2009 14:10
Bydlisko: TS

Re: Geometria zadna naprava

Príspevok od používateľa wvwvw »

sklkon može byť dobrý ale odmeraj vzdialenosti od predného kolesa, možu sa lišiť, t.z. ze je jedna strana posunuta narazom atým dochádza k draniu pneu

Používateľov profilový obrázok
d.a.n.o
Profík
Profík
Príspevky: 1168
Dátum registrácie: 02.06.2009 20:25
Bydlisko: ZM

Re: Geometria zadna naprava

Príspevok od používateľa d.a.n.o »

vzdialenosti som zmeral su rovnake :?
VW PASSAT 3BG 1,9 TDI 96Kw AVF http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=101&t=36822
ex VW GOLF IV 1,4 16V 1998 , AKQ

dzono
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.10.2007 17:26

Re: Geometria zadna naprava

Príspevok od používateľa dzono »

Nazdar, ako si dopadol s tou nápravou? Mám ten istý problém. P.Z koleso mám mimo toleranciu a zodralo mi vnútrajšok kolesa.Auto nebolo búrané neviem ako sa to mohlo stať.
VW Passat B5,5 r.v 2003 96KW

Používateľov profilový obrázok
d.a.n.o
Profík
Profík
Príspevky: 1168
Dátum registrácie: 02.06.2009 20:25
Bydlisko: ZM

Re: Geometria zadna naprava

Príspevok od používateľa d.a.n.o »

S nápravou sa nerobilo odvtedy nič.Muselo to biť zlou gumou lebo zimne ktore mám ešte stále tie isté sú zodraté rovnomerne,a aj nové letné niesu z vnútra viac zodraté.
VW PASSAT 3BG 1,9 TDI 96Kw AVF http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=101&t=36822
ex VW GOLF IV 1,4 16V 1998 , AKQ

van-wilder
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29.06.2011 10:13
Bydlisko: Nitra

Re: Geometria zadna naprava

Príspevok od používateľa van-wilder »

Mam ten isty problem. Na zadnej naprave mi zacalo drat vnutorne strany pneu, robi mi to na oboch stranach napravy. Je to passat B5.5 kombi. Vedel by mi niekto poradit? Doteraz to nerobilo.

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok a kolesá"