Štartovanie s klimatizáciou

SDI, TDI, TDI PD

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
matlo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.06.2019 13:23
Bydlisko: Košice

Štartovanie s klimatizáciou

Príspevok od používateľa matlo »

Ahojte,

popravde nenašiel som to tu nikde, ale ak to tu je tak sa ospravedlňujem.

Jedná sa o to, že mám Volkswagen Passat B5 1.9TDI 66kw 1998. Auto má teraz asi 312 xxx km. Mám ho už rok ale keď už keď som ho zdedil, bolo jasné, že neštartuje najlepšie hoci bolo aj teplo, tak niekedy až na druhý/tretí pokus sa podarilo. Povedal som si že okej, auto má 21 rokov čiže nebudem čakať že všetko funguje tak ako má. V zime to bolo ešte horšie. Na dome s ockom a jeho automechanikom sme sa na to pozreli, sviečky aj žhaviče v pohode, rozvody tak isto boli nedávno menené (otec sa o to auto staral). Podľa zvuku sme nejak usúdili že to bude asi štartér, bol tam stále originál od výroby pretože nie že nechcel chytiť motor, ale štartér mal problém sa vôbec roztočiť. Kúpili sme repasovaný štartér aby vydržal ešte nejakú chvíľu, auto štartuje super aj v zime aj keď už dlhšie stálo (dokonca aj na lyžovačke kde bolo -16, tak naštartoval výborne).

No tu začína môj problém. Neviem či to je tým, že je to staré auto a nie je asi až tak "inteligentné" že keď sa zapne klima, radio bars čo tak namiesto toho aby pri štartovaní všetko "vyplo" a celý prúd teda aby šiel do štartéra, tak napríklad len keď som pred vypnutím motora nevypol klimu, čiže sa hneď zapne keď štartujem, tak vtedy nastáva to, že auto aj keď je vonku normálna teplota (cca 20 stupňov), tak nechce naštartovať. Povedal by som že štartéru chvíľu trvá kým sa úplne roztočí.

Je to bežná "závada" ale môže byť že je problém s batériou alebo štartérom alebo s niečim? Viem že sa to dá vyriešiť s tým, že vypnem klimu ale skôr zo zaujímavosti to chcem vedieť či je to problém s autom, alebo je to niečo bežné.

Ďakujem za každú odpoveď
VW Passat B5 1.9 TDI 66kw/90ps 1998

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Štartovanie s klimatizáciou

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Nikdy som to neriešil že čo je zapnuté alebo vypnuté pri štartovaní a jednoducho som vždy bez problému naštartoval. Rádio nevypinam to sa vypne po vytiahnutí kľúča zo spínačky a zapne po otočení kľúča v spínačky, tak ako aj klíma, ktorú nevypinam do OFF vôbec. Ja mám B5.5 ale myslím že B5 to má riešené rovnako, aspoň čo sa rádia a klimatroniku týka.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

matlo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.06.2019 13:23
Bydlisko: Košice

Re: Štartovanie s klimatizáciou

Príspevok od používateľa matlo »

Ja radio musím vypínať lebo je tam originál Gamma ale je to trošku prerobené na USB. Keď nechám zapnuté, vypnem motor a potom chcem naštartovať, tak radio ide len nejde mi akosi načitať to USB, ale to som si už zvykol.

Ale áno aj to som zabudol, je to Climatronic (nie manuálna klima). No ale nechápem. Ak vypnem len klimu (tlačitko econ) tka potom naštartujem uplne v pohode. Ak nechám klimu zapnutú (či už Auto alebo normalne len) tak mi nechce poriadne štartovať a to stále zapnem zapaľovanie počkám cca 3 sekundy a tak štartujem.
VW Passat B5 1.9 TDI 66kw/90ps 1998

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"