Zlý prvý štart

SDI, TDI, TDI PD

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
Lukas4096
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.01.2018 23:23

Zlý prvý štart

Príspevok od používateľa Lukas4096 »

Zdravím, hľadal som tu po fóre veľmi dlho, ale akosi som nenašiel ani jeden prípad toho, čo mam ja resp. ani jeden ma neuistil, že daný problém môže byť daná vec. Takže k podstate veci:

Keď auto dlhšie postojí, mám veľký problém naštartovať. Auto točí točí naprázdno aj 30 sekúnd kým chytí, potom však motor ide hladko, žiadne trasenie alebo čo. Vstreky nemajú najlepšie hodnoty, okolo 0,8 max ale myslím, že keby bola chyba v nich, motor by po naštartovaní hladko nešiel. A ja keď štartujem, motor počujem že odpáli zo dva krát, ale potom už úplne naprázdno točí bez žiadnej odozvy, akoby nemal naftu. Diagnostika nič špecifické nenašla okrem chyby G40, ktorý som už objednal nový. (Uhol je nastavený na nulu podľa diagnostiky, ale hodnota skáče z -1 na +0,6)

Po naštartovaní už každý ďalší pokus je v pohode, auto chytá celý deň bez problémov. Problém je, až keď dlhšie postojí. Čerpadlo v nádrži zoškvrčať počujem po otočení kľúčika. Čítal som príspevky o padaní nafty, ale nerozumiem kde môže byť problém keď čerpadlo v nádrži počujem.
Začalo to robiť náhle zo dňa na deň, cez zimu som naštartoval bez väčších problémov pri -22°C.
Keby mi niekto vedel napísať aspoň možné príčiny vzhľadom na správanie auta, bol by som hrozne vďačný.

(čidlo teploty menené a podľa diagnostiky funkčné, auto rovnako zle štartovalo aj pri +12, čiže žhaviče by to byť nemali, baterka nová, štartovacie otáčky myslím vyše 300)

Passat B5,5 1,9tdi PD 96kw 300 000
Passat B 5.5 1,9 TDI AVF 96 KW (120kw Chip)

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Zlý prvý štart

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

A ako vies ze je ten snimac KO ? Aku chybu snimaca G40 to hlasilo?
Skontroluj konektor a kabelaz od cidla az po RJ. Pozri v diagnostike na hodnotu teploty vody. To cidlo teploty vody je dvojite (budiky a RJ) vacsinou odide ta cast pre RJ a to potom vie potrapit (chybu nehlasi ak dava akukolvek hodnotu)
Vyskusaj nechat auto odparkovane dole cumakom ( dlhsiu dobu) ak natocis bez problemu tak ti pada nafta.
Aspon tak by som to riesil ja kym by som kupil nove cidlo.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

Lukas4096
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.01.2018 23:23

Re: Zlý prvý štart

Príspevok od používateľa Lukas4096 »

Mrzí ma že odpovedám až teraz ale skôr sa mi nedalo. ( v tom ,,jarnom,, počasí bez garáže sa aj tak moc s autom robiť nedalo poteraz). Nakoniec to bolo pravdepodobne predsa tým čidlo teploty, aj keď v čase, keď mi to robilo šarapatu som na diagnostike naschvál pozeral teplotu a písalo 5°C ako vonku, asi ešte len odchádzalo. Zistil som to až nedávno ked bolo vonku -2 a žhaviče len tak blikli... po diagnostike ukazovalo teplotu vody 133°C takže príčína jasná. Odvtedy som nejaký väčší problém s dlhým štartom nemal.
Jediný problém čo teraz robí blbosti je ten snímač G40. Dnes som sa na to trochu pozrel aj s meracimi pristrojmi... po odpojeni konektora som nameral normálne hodnoty na konektore z ECU ( kostra dobra signalovy kabel 5V napajaci 12+-)... skusil som to prepojit s cidlom a to mi ukazovalo len nejakych 22mV na signalovom ( bez ohladu na prilozeny kluc na snimac hodnota sa sice menila ale stylom 22mV-78mV). skusal som aj auto natocit bez toho snimaca a bolo pekne vidno to co som sa docital RJ cakala na signal z cidla tj auto nechytalo par sekund a potom si vzala ,,nudzovu,, hodnotu zo snimaca klukovky a naskocilo pekne. Po zapojeni cidla naskocilo hned ale start bol taky roztrasenejsi.
Mozem teda predpokladat vadne cidlo? 25e nie je malo penazi na to, ze to skusim len tak vymenit.
Dakujem za rady :)
Dodam, ze chybu snimaca hlasi nedoveryhodny signal (implausible)... keby hlasi no signal uvazujem nad zlou kabelazou ale tu som kontroloval (dufam ze spravne ale ako hovorim piny na konektore do ECU mali hodnoty dobre...)
Edit: prekvapivo chybu snimaca teploty vody mi napísalo aj ked bola nesrpavna (taktiez implausible signal) takze to ze chybu nehlasilo pri akejkolvek hodnote si nemyslim. Ale to bol moj pripad.
Passat B 5.5 1,9 TDI AVF 96 KW (120kw Chip)

Lukas4096
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.01.2018 23:23

Re: Zlý prvý štart

Príspevok od používateľa Lukas4096 »

Tak maly update k tomuto problemu. Snimac som kupil novy, chybu nedoveryhodny signal hlasi stale. Ale auto startuje tak to zatial neriesim. Skor ma stve to padanie nafty, ktore som si uz odtestoval hore/dolu cumakom. Cital som tu viacero tem ohladom padania, len nechapem ako je to mozne ked mam cerpadlo v nadrzi a ked otocim klucikom, tak v nej zaskvrci takze cerpadlo ide. Co moze toto padanie sposobovat okrem gumiciek na vstrekoch?
Dakujem za rady :)
Passat B 5.5 1,9 TDI AVF 96 KW (120kw Chip)

sukee21
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.11.2022 18:14

Re: Zlý prvý štart

Príspevok od používateľa sukee21 »

Tak istý problém mám. Po dva dni keď naštartujem auto , počujem čerpadlo v nádrži, ale treba skoro 30sec štartovať lebo odpustil naftu či čo.... Vieš že čo bolo problém?

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"