Nereaguje plyn

SDI, TDI, TDI PD

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
DonMafia
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 27.09.2017 15:20

Nereaguje plyn

Príspevok od používateľa DonMafia »

Zdravím Vás.S mojím tátošom mám zasa problém...Minule sa mi stalo že mi prestal reagovať plyn,rozsvietilo sa žhavenie..Tak som auto odstavil na kraj a vypol ho.Išiel som ho opäť naštartovať ale nechcelo chytiť.Iba ho točilo a točilo...Po pár minútach auto naskočilo a prešiel som ďalších cca 600km a spravilo to zasa..Dočítal som sa že by to mohol byť brzdový spínač tak som ho vymenil. (Vag hlásil snímač polohy pedálu)...Urobil som 900km a plyn opäť prestal reagovať,no začal som na neho šliapať ako divý a po asi piatom zošliapnutí plyn naskočil ďalej a odvtedy to nespravilo.VAG hlasí opäť snímač polohy plynového pedálu.Môže teda odchádzať ten? RJ motora vyfúkaná,vyčistená a taktiež som vyčistil koncovky na pedáloch...Niekto nejaké skúsenosti? (Jedná sa o 1.9TDI AVB 74kw)

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Nereaguje plyn

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

:wink: ak diagnostika hlasi chybu polohy plynoveho pedalu, tak je to snimac polohy plynoveho pedalu. Ano moze odist. A so spinacom brzdovych svetiel to nijak nesuvisi. Mne odisiel spinac brzovych svetiel uz 2x a plynovy pedal normalne fungoval, ved preco by aj nemal.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"