Miznúca voda

SDI, TDI, TDI PD

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
zbesilo11
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.06.2016 20:52

Miznúca voda

Príspevok od používateľa zbesilo11 »

Zdravím mám passat b5 1.9tdi 85kw a už asi mesiac sa mi tratí voda. Menil som termostat lebo mi to ani nekurilo a teraz to kuri ale mizne voda za 25km mi zmizne takmer celá nádržka vody, niekedy zmizne len trošku auto nedymí na bielo ani nemá problém naštartovať mokro je akurát tak pod expanznou nádržkou. Vymenil som aj zátku no nepomohlo začínam sa báť najhoršieho že to je tesnenie alebo hlava. Nápady? Vďaka.
PS: Minule som šiel cez horský prechod a hore kopcom to prestalo kuriť a stupla teplota na 115 stupnov, zastal som ale voda ešte bola. Ked som šiel dole kopcom začalo to znova kuriť a po zastavení som zistil že mi zmizlo pol nádržky vody akoby to odvzdušnilo.

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: Miznúca voda

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Vyzera to na podfuknute tesnenie ak tlaci cez expansku.Hadice tim padom su natlakovane.Do expansky ti cirkuluje voda cez vratnu hadicku na volnobehu?

zbesilo11
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.06.2016 20:52

Re: Miznúca voda

Príspevok od používateľa zbesilo11 »

Na voľnobehu? Myslím že nie a hadice niesu natlakovane skúšal som ich aj keď fúkal teplý alebo studený alebo teplota bola vysoká vždy sa dali tak normálne stlačiť.

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: Miznúca voda

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Tak mas pripchatu hadicku alebo vodna pumpa sa pretaca no vtedy bi sa hrial motor.takze prefukni hadicku musy na volnobehu curat voda cez nu

zbesilo11
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.06.2016 20:52

Re: Miznúca voda

Príspevok od používateľa zbesilo11 »

Riešenie Krivá hlava a nové tesnenie

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"