Vypnuté turbo

SDI, TDI, TDI PD

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
zbesilo11
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.06.2016 20:52

Vypnuté turbo

Príspevok od používateľa zbesilo11 »

Zdravím pred pár dňami som kúpil VW Passat 1.9tdi 85kw rv2000 a dnes pri jazde domov som obehnul jeden kamion a pri predbiehaní druhého nastal problém v tom že mi vyplo turbo ledva som ho obehol a turbo nešlo vôbec. Doma som vypol motor znova naštartoval išiel skusiť a turbo ide bez problémov. Vie niekto čo to môže byť? Je to nejakou podtlakovou hadičkou? Je to drobnosť? Nemám nikoho známeho kto by to napojil na počítač a pozrel sa mi na to okolie Ružomberka. Ďakujem za odpovede

arpgdval
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26.11.2009 12:57

Re: Vypnuté turbo

Príspevok od používateľa arpgdval »

To Ti nevyplo turbo ale hodilo ho do núdzoveho rezimu. Dovodov moze byt viacej, treba dat na diagnostiku.
Mne sa stalo to isté, diagnostika neukazovala nic, no mal som zanesený palivový filter.
PASSAT B7 HIGHLINE 1,6 TDI CAYC, Passat B5 1,9 TDI AFN

zbesilo11
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.06.2016 20:52

Re: Vypnuté turbo

Príspevok od používateľa zbesilo11 »

Aj o tom nudzovom rezime som sa uz docital skusim ho dat niekomu na diagnostiku kto nebude pytat veelke prachy za to a ak nenajde nic dam pozriet ten filter vdaka. Hadicky ani tesnenie to nebude teda?

schympanze
Vodič
Vodič
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 30.10.2013 17:59
Bydlisko: Zvolen

Re: Vypnuté turbo

Príspevok od používateľa schympanze »

Co ma filter spolocne s nudzakom?popozeraj podtlakove hadicky od podtlaku.To je najlacnejsia zavada ak je iba hadicka derava,ale najskor bude zanesena variabilita,alebo ovladacia banka.Vlado Obrocnik ti o tom popíse viac,ale je tu toho plno na stranke.Vsetko bolo povedane( napísané)
96 kW, AVF 6q highline variant

arpgdval
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26.11.2009 12:57

Re: Vypnuté turbo

Príspevok od používateľa arpgdval »

Ver mi ze kludne moze hodit do nudzaku aj filter. Mne sa uz stalo aj 2x. Diag nevypísala nic, po výmene filtra Ok.
PASSAT B7 HIGHLINE 1,6 TDI CAYC, Passat B5 1,9 TDI AFN

schympanze
Vodič
Vodič
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 30.10.2013 17:59
Bydlisko: Zvolen

Re: Vypnuté turbo

Príspevok od používateľa schympanze »

Len to by mal uz dlhsiu dobu problemi ak by to bol filter.By mu to poskakovalo a kolísalo.Takto mne vypína turbo ked je uz zanesena regulacia.
96 kW, AVF 6q highline variant

zbesilo11
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.06.2016 20:52

Re: Vypnuté turbo

Príspevok od používateľa zbesilo11 »

Presiel som od vtedy asi 300km a zatial ide vsetko v pohode len niekedy pri rozbehu na 2 ci 3ke je zrychlenie trhane moze to byt nieco zanesene? Ako zistim co a ako to vycistim

schympanze
Vodič
Vodič
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 30.10.2013 17:59
Bydlisko: Zvolen

Re: Vypnuté turbo

Príspevok od používateľa schympanze »

No ak ti to aj trha tak skus aj ten filter.tak ci tak ho treba menit.
96 kW, AVF 6q highline variant

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: Vypnuté turbo

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Trhat moze skrz filter alebo tandemove cerpadlo.Ak urobys test ze pojdes na 4prevodovom stupni 1500 otacok vtedy stup plny plyn a drz do 3500botacok a ak spadnes do nudzaku tak pridreta regulacia turba

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"