passat 1.8T kontrolka mazania

1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 4.0

Moderátori: wladi, Mat28

FERIX542
Vodič
Vodič
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 08.11.2009 18:47
Bydlisko: Košice

Re: passat 1.8T kontrolka mazania

Príspevok od používateľa FERIX542 »

Počul som,že v tomto motore je takzvané sitko alebo doplnkový filter na olej niekde v motore,ktorý sa zvykne zaniesť práve nepravidelnou výmenou oleja alebo výmenou oleja v autorizovaných servisoch,kde sa vymieňa olej za takú zmes nového oleja so starým,robia tam chlapci nie veľmi dobre zaplatení a takýmto spôsobom si to kompenzujú,myslím si,že by to mohlo byť tým,je to moja osobná skúsenosť ale nechajme to ešte na skúsenejšich...

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: passat 1.8T kontrolka mazania

Príspevok od používateľa janosik93 »

sitko je v olejovej vani na čerpadle. Strácanie tlaku oleja je aj v závislosti na hydraulických zdvihátkach, kolko maju nabehane. tie motory su na tlak olej dosť háklive
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: passat 1.8T kontrolka mazania

Príspevok od používateľa janosik93 »

rozoberieš, a uvidíš prečo to robí
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: passat 1.8T kontrolka mazania

Príspevok od používateľa janosik93 »

ak máš priručku od motora, pozri, ake su tam vole, a treba pomerať. a ked ho vymeníš, nespravíš nič zle :-)
potom si davaj pozor, ked ho budeš davať späť, aby si založil i gumene tesnenie medzi blok a čerpadlo.
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: passat 1.8T kontrolka mazania

Príspevok od používateľa janosik93 »

ak maš dielensku priručku, tak mrkni tam maš presne kontrolu olejoveho čerpadla
ak nemas, tak mi daj výkon motora, a mail, poslem ti pdf
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

dragoo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2010 21:42

Re: passat 1.8T kontrolka mazania

Príspevok od používateľa dragoo »

Cavko,

tiez som mal problem ze mi vyskakoval tlak oleja na nizkych otackach motora, vseliake cistenia a hovadiny nepomohli, trebalo vymenit cerpadlo. Ked to budes mat rozobrane vymen rovno aj cerpadlo, zas tak strasna investicia to nieje a istota je istota...

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: passat 1.8T kontrolka mazania

Príspevok od používateľa janosik93 »

no ked vymeníš spojku, urobíš dobre :-) hádam ti pomohli tie veci, čo som ti dal.
Inak tie šálky by som velmi nepohyboval, ked nemusíš. ked ti zle potom sadnu, bude pruser.
Ak ti svietilo mazanie iby na volnobehu, to znamena, že je tzlak slaby hore, nie dole na kluke.
ked s tým pohneš, aby si neskončil s klukov na výbruse :-)
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: passat 1.8T kontrolka mazania

Príspevok od používateľa janosik93 »

tak mrkni, ale nezabudni dotiahnuť moment ktory tam ma byť
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
Marshall007
Profík
Profík
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 26.10.2008 19:44
Bydlisko: Levice
Kontaktovať používateľa:

Re: passat 1.8T kontrolka mazania

Príspevok od používateľa Marshall007 »

ja som mal podobny problem ale s olejovim kosom (sitkom)
celi problem mam popisany v mojej teme...

ale 2ha otazka znie..: V servise v TT mi problem odstranili (vycistili saci kos a odvtey to ide) , naliali mi tam olej 5W40 Castrol Magnatec, ale po cca 1500km som musel doliat 0,5l oleja lebo mi vypisal palubak "skontrolujte hladinu oleja" a teraz po dalsich cca 1500-2000km som musel doliat znovu 0,5l. Je to normalne? alebo pri buducej vymene dolejem radsej hustejsi?

P.S: olej sa mi nikde netrati, aspon ked som pozrel vanu odspodu tak bola sucha a ked auto dlhodobo dakde stoji tak nevidim podnim ziadne olejove skvrny....

Dakujem

Používateľov profilový obrázok
Marshall007
Profík
Profík
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 26.10.2008 19:44
Bydlisko: Levice
Kontaktovať používateľa:

Re: passat 1.8T kontrolka mazania

Príspevok od používateľa Marshall007 »

"takze pasatik je po prvy krat (co ho mam) v servise :(
ked som siel po dialnici NR-BA tak mi zacalo svietit a pipat na palubaku "STOP" "tlak oleja vypnite motor"
tak som vypol motor skontroloval olej ale bol v poriadku, tak som hned kontaktoval servisaka "Jojo sdi" :wink:
potom som skusil natocit motor znova...pekne isiel, tak som pokracoval v jazde, len po cca 4-5km to zacalo znova...
tak som siel aj s tym napisom na palubofke po najblizsiu pumpu a kupil som 1l oleja 15W-40 aby som olej trosku zahustil lebo tie cidla reaguju aj na nekvalitu (riedkost) oleja,...potom to zasa na cca 5km prestalo,...ale potom zasa :( tak som pokracoval v jazde aj napriek chybe lebo som myslel ze to bude len dake vadne cidlo...(chcel som pokracovat ku klubakovi Jojo sdi a unho ze to pozreme a skontrolujeme cidla...len v pokracovani v jazde asi po cca 10-15km mi zacal klepotat motor, tak som ho hned vypol (prestal hore mazat, cize sa vydedukovalo to ze bude daco s cerpadlom na olej a netlaci olej na vrch motora) a volal som kamarata nech ma potiahne...potiahli sme to jojovi a tam sme vypustili olej, nechali celi stiect a naliali ho potom znova...(motor prestal klepotat a isiel ako pred tym) len po cca zasa 14km zacala svietit na palubaku STOPka atd...
tak som este dosiel do TT do servisu (pozrel som vrch motora, cez otvorene viecko a bol zaolejovany)

A teraz cakam na zajtrajsie rozobratie a objavenie zavady,...

co myslite co to moze byt vadne? (bude to len zasrany olejovy kos?) alebo nebodaj odislo cerpadlo? :cry:

A upozornujem ze od Senca po Zalesie ma tahal Jojo sdi na VW Golf 4 s motorom SDI pozor nato! :) a isiel ako blesk :fly2:
"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

a nemenil som nic, vlastne len bola precistena olejova vana a sitko, na sitku bol sajrajt hlavne od toho ze pred tym to auto mali v servise daky amatery (ktovie koli comu) ale bola zhadzovana olejova vana a natlacene po*ok*t silikonu,...a ten silikon vytlacilo od vonka aj od vnutra a ten co bo vo vnutri vane sa rozpustil v oleji a to vsetko nasalo casom sitko...

Takze ja som mal hlavny problem spinave sitko,...a asi teda zmenim pri buducej vymene ten CASTROL. (aj ked som snim zatial problem nemal)

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - benzín"