Klimatizacia a jej udrzba

Sedačky, volanty, palubné dosky, elektro...

Moderátor: xmon

Používateľov profilový obrázok
maro212
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 25.02.2010 11:37
Bydlisko: Bytča

Re: Klimatizacia a jej udrzba

Príspevok od používateľa maro212 »

klasika,po zime klíma(manuálna) nechladí,bol som ju dať naplniť,chladiva tam bolo 500 gramov,35 oleja,dali tam 650 chladiva a 50 oleja,tlak nikde neuniká,ventilátory sa roztočia,aj spojka na kompresore zopne,ale nechladí,,skúšal som kompresor aj ručne točiť a stále sa ľahko točil,nemal by ísť po pár otáčkach ťažšie?čo a ako sa dá ešte doma odskúšať,v čom by bola chyba,kým pôjdem do servisu? ďakujem

tominko2122
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 11.09.2014 14:40

Re: Klimatizacia a jej udrzba

Príspevok od používateľa tominko2122 »

Zdravim mam golf 4 kod motora alh moj problem je vtom ye mi nejde klima ihned po yapnuti klucika sa mi rozbehnu obydva ventilatory menils om tam uy asi 4 riadiace jednotky ventilatory sa stale tocili pozeral som kable pod baterkou ci su neni prehnine no neboli,,vymenil som tlakove cidlo cidlo teploty cidlo pre spustanie ventilatorov no nic nepomohlo....minuly rok mi robili to iste no bolo to vtej riadiacej...no teraz neviem ventilatory idu az pokial nevytiahnem poistky....v ervis emi nepomohli som už yugaly klima je naplnena no nejde len sa tocia v kuse ventilatory aj ked vyzpnem motor vytiahnem klucik stale idu..za kaydu radu dakujem

Používateľov profilový obrázok
Kenedi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 26.01.2015 08:40
Bydlisko: Čenkovce

Re: Klimatizacia a jej udrzba

Príspevok od používateľa Kenedi »

Ahoj , pozeral som na nete a keď si skúšal už všetko možno pomôže toto http://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?t=688874" onclick="window.open(this.href);return false; chalan tam ma síce motor ale nakoniec to boli tie vrtule už v prdeli. Precitaj si to. Chladiče teda tie vrtule je asi jedine co si este nemenil. inak máš automatickú alebo manuálnu klímu?

VW Sharan 1.9 tdi 96kw DS
Súčasnosť: VW SHARAN 1.9 TDi 96kW 12/2004; VW GOLF IV 1.6 SR 74kW 12/1999; SKODA OCTAVIA COMBI 1.8T 110kW LPG BRC 12/2003 - na predaj

EX: PEUGEOT 307SW 1.6HDi 05/2006 - Ukradnuta; SKODA FELICIA COMBI 1.3 04/1996

tominko2122
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 11.09.2014 14:40

Re: Klimatizacia a jej udrzba

Príspevok od používateľa tominko2122 »

más pravdu nemenil no je to automaticka klima...ale neskaj som rozobbral riadiacu jednotku ventilatoro po otoceni klucu hned zoplo jedno rele a vrtule sa tocia az pokial nevytiahnem poistku to druhe rele je na otacky..to osm skusal spojit a zrychlili sa otacky neviem ci to bude vnich to riadiace jednotky som tam mal uz 4 a všetky robili to iste.

talent
Vodič
Vodič
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 04.01.2011 23:45

Re: Klimatizacia a jej udrzba

Príspevok od používateľa talent »

Dnes som preventívne umyl Arvou spredu chladič.Teda dlho išiel bordel.

Používateľov profilový obrázok
mirec2187
Vodič
Vodič
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 04.03.2012 18:55
Bydlisko: Ilava

Re: Klimatizacia a jej udrzba

Príspevok od používateľa mirec2187 »

Caves kto my povie aky okruzok ide na vrchnu hadicu do dehydratora a aky na spodnu hadicu do dehydratora.Okruzky mam nove len si neviem spomenut ktory som odkial vybral :x A este kolko my treba doplnit oleja a chladiva.1,9tdi combi 66kw AGR 4motin rok 1999

stevocz
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 16.03.2009 12:27
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizacia a jej udrzba

Príspevok od používateľa stevocz »

olej sa doplna tolko kolko sa aj vytiahne inac to zalejes a znicis kompresor.
A chladivo myslim 750g. mal by si mat nalepku nad svetlom pri motore. alebo tam kde das doplnit maju vacsinou aj knizku kde maju pisane kde kolko ma ist.

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektro"