Zvláštny jav riadiacej jednotky

SDI, TDI, TDI PD

Moderátor: xmon

Napísať odpoveď
Blitzman
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.10.2014 17:39

Zvláštny jav riadiacej jednotky

Príspevok od používateľa Blitzman »

Zdravím, chcem sa podeliť o jeden zaujímavý úkaz a taktiež požiadať o nejaké vysvetlenie. Na mojom golfe 4 1.9 85 kw PD. som mal v dávnejšej dobre problém zo štartovaním za studena, ktoré som riešil viac ako 4 roky keď to už dospelo do štádia výmeny motora (holý motor), pretože pôvodný nebol schopný už jednej zimy vôbec naštartovať. Ešte pred výmenou bola skúsená výmena mapy riadiacej jednotky za originál 85 kw apropo tam bol nejaký čip. Nepomohlo to. Po výmene motora auto bez problémov naštartovalo aj v zime ale bol tu nový problém, na voľnobeh ,,krochkalo" ako keby bol nedostatok vstrekovacej dávky. Mechanik si s tím nevedel dať rady a jediné čo tomu mierne pomohlo bolo odpojené čidlo teploty nafty. Auto ,,krochkalo" ale len keď sa dostalo na teplotu asi 70°. Takto sa jazdilo asi mesiac kde bola spotreba auta asi podla palubného 5,6 - 6 litra priemerne, čo bolo podľa mňa celkom slušné. Ako čas plynul tak som sa dopátral čo tento jav spôsobuje a bola to zlá mapa v riadiacej jednotke s kódom 038 906 019 PJ kde mala byť podľa jednotky mapa 038 906 019 CJ. Podarilo sa mi zohnať chalana čo mi tam nahral mapu ako je podľa riadiacej jednotky teda 038 906 019 CJ, no a auto už tento jav ,,krochkania" nemal vôbec, ale to bol začiatok ďalšieho problém a to že auto nemalo žiadny výkon sotva sa to rozgúľalo na 60 km/h. Podľa vagu som zistil že váha vzduchu neukazovala prakticky žiadnu hodnotu a po odpojený naskočila základná hodnota, kde už auto išlo aspoň ako tak. Pribudla nová váha a bolo po probléme i keď ten výkon je oproti nesprávnej mape citeľne slabší. Ale čo ma na tom ešte najviac zaráža je momentálna spotreba ,ktorá je priemerná asi 12 litrov čo je fakt dosť a ten štart za studena nie je až tak bezchybní ako bol pri zlej mape. Tak sa pýtam ,vie prosím Vás niekto čo je toto za divný jav ? Ďakujem za každý príspevok a ospravedlňujem sa za spáchané chyby či už v texte alebo na aute.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Zvláštny jav riadiacej jednotky

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Trysky niekto pozeral ??
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Blitzman
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.10.2014 17:39

Re: Zvláštny jav riadiacej jednotky

Príspevok od používateľa Blitzman »

Vstreky boli na repase, a hodnotu ukazujú všetky do 1,-1

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Zvláštny jav riadiacej jednotky

Príspevok od používateľa janosik93 »

vstrek nad plus jedna , je tam problem. skus ich pozrieť ihneď po štarte. ak viac ako jedna, repas sa nepodaril :P ...
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"