Preliatie motoroveho oleja

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátor: xmon

Napísať odpoveď
Daragon

Preliatie motoroveho oleja

Príspevok od používateľa Daragon »

Zdravím,

nedopatrením a zlým meraním sa mi podarilo preliať potrebnú dávku oleja v motore. Mal som podozrenie, že žerie olej a že v ňom už skoro nič nie je - lenže bolo zaparkované na inom mieste, kde zvyčajne parkujem a zrejme tam bol určitý sklon, ktorý som nepostrehol :D . Teraz, keď kontrolujem hladinu oleja ukazuje nad rysku MAX - ryska je približne na mieste, kde sa mierka ohýba. Myslel som si, že sa to postupne spraví (že teda olej postupne spapá), no na aute som už čo to odjazdil a z oleja neubudlo nič, čo je na jednej strane potešujúca správa, ale predpokladám, že to môže mať negatívne následky (ak som už niečo nevytvoril :roll: ). Človek sa učí na vlastných chybách, len dúfam, že nevyjde draho.
Čo s tým teda? Nechcem vypúšťať celú vaňu - niekde som videl tip na odcucanie :D , ale neviem, či je dobrý nápad pchať hadičku do sústavy. Mám nato kašľať alebo to risknúť?
Vďaka za odpoveď.

S pozdravom,
Daragon

Používateľov profilový obrázok
petbor
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 09.10.2012 04:32
Bydlisko: Michalovce

Re: Preliatie motoroveho oleja

Príspevok od používateľa petbor »

chod do servisu kde maju odsavacku oleja a oni ti tam odsaju olej. To sa cez dierku kde je mierka olej strci tenka hadicka a osaje sa olej.

Vysokou hladinou oleja iba zbytocne vytvaras vysoky tlak v bloku motora a ten nasledne tlaci na gufera a ine tesnenia co sa casom moze prejavit roztecrnim vsetkych moznych tesneni. Neodkladaj to a cim skor to daj doporiadku, s tou odsavackou je to na 5 minut prace.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat Variant 2006 3C/Highline/3.2V6 DSG/4M
VW Golf IV 2003, Highline/1.6SR/AT

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Preliatie motoroveho oleja

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Vytiahnes to sj sam, s hadickou a injekcnou striekackou ( cim vacsia tym lepsia) no chvilku sa s tym stejne zabavis.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

Daragon

Re: Preliatie motoroveho oleja

Príspevok od používateľa Daragon »

petbor: fú, tak to som netušil, predpokladal som, že katalyzátor bude tá jediná vec, ktorej hrozí poškodenie. Dúfam, že sa už nestihlo niečo pokaziť, zajtra sa tomu povenujem a nebudem to odkladať. No servisne to riešiť nechcem - ak sú to veci, ktoré potenciálne dokážem zvládnuť sám, chcem ísť do toho.

jaroslav: Takže predsa. Ono, ja som sa bál, že sa mi niekde hadička vzprieči a časť ostane vnútri. Tak dúfam, že nič také mi nehrozí, inač by som nebol dvakrát potešený :D

Tak olej som odsal čerpadlom, všetko v poriadku ;)

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - benzín"