Prosím o pomoc - chyba P1176 lambda

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátor: xmon

Napísať odpoveď
Luukkaass21
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.09.2016 15:16

Prosím o pomoc - chyba P1176 lambda

Príspevok od používateľa Luukkaass21 »

Zdravím vás, chcel by som sa opýtať či sa niekto stretol s chybou P1176 - Korektura lambdy (řada 1, senzor 2) Mez regulace dosažena. Toto vyhodilo na diagnostike, bohužiaľ ten čo to robil bol nejaký "MAJSTER" a nepovedal mi k tomu nič čo by mi pomohlo.
Tak sa chcem opýtať či niekto vie čo treba spraviť ? Či mám vymeniť lambda sondu, ak áno tak ktorú atď.

PS: Zasvietila kontrolka motora a vypísalo ABGAS WERKSTATT ! Na druhý deň kontrolka už nesvietila, motor nejaví žiadne známky poruchy, všetko ide ako má.

Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
FAQ aj vyhľadávanie som pozeral k ničomu konkrétnemu som sa nedopátral.

Golf IV, 1,6 16V, 2002, 77kW, 116 000 km

Používateľov profilový obrázok
ito
Vodič
Vodič
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01.05.2009 10:16
Bydlisko: Martin

Re: Prosím o pomoc - chyba P1176 lambda

Príspevok od používateľa ito »

Zdravím, ja by som to dal vymazať a sledovať čo sa bude diať. Mne keď pokapal senzor tak napísalo chybu napájania, ja mám
v predu landba sondu a na podvozku NOX-sensor. Landba ešte nebola menená a už mám 280k km.
Vyčkať čo sa bude diať, a veľa šťastných kilometrov.

Luukkaass21
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.09.2016 15:16

Re: Prosím o pomoc - chyba P1176 lambda

Príspevok od používateľa Luukkaass21 »

Vymazať som vymazal odvtedy sa zatiaľ nič neprejavilo. A všetko beží ako má. A kontrolka nesvieti. Ale čo som zisťoval mala by to byť tá zadná sonda respektíve NOX-sensor. Tak uvidíme každopádne ďakujem za odpoveď.

Používateľov profilový obrázok
peterf28
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.09.2017 02:13

Re: Prosím o pomoc - chyba P1176 lambda

Príspevok od používateľa peterf28 »

cau

mam to iste auto, ten isty motor BCB, vypusuje mintu istu chybu ako Tebe . Podarilo sa ti to vyriesit ? Za kazdu pomoc diki .

Luukkaass21
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.09.2016 15:16

Re: Prosím o pomoc - chyba P1176 lambda

Príspevok od používateľa Luukkaass21 »

Áno podarilo sa mi to odstrániť, zhodou okolností po vymazaní chyby sa mi asi po mesiaci prederavil výfuk tak som ho kompletne menil, tam sa aj odmontovala tá sonda no keď sa dala naspať opäť vypísala tú chybu takže som ju dal len jednoduchp vymeniť a bolo. V servise mi to spravili tyším ale za 60€, keby si to robíš sám tak myslím že tie sondy idú po 40€. Samozrejme univerzálne nie originál tie sú drahšie. Držím palce.

Používateľov profilový obrázok
peterf28
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.09.2017 02:13

Re: Prosím o pomoc - chyba P1176 lambda

Príspevok od používateľa peterf28 »

Mne vymenili vyfuk , bola tam malicka dierka asi ako spendlikova hlavicka, a nepomohlo . Ale mam aj zvysene emisie CO , maximum je 0.3 a ja mam 0.7, tak nemyslim ze to je tou sondou, skor katalyzator , nie ? Dozvedel som sa ze toto auto ma dokonca katalyzatory dva . Kazdopadne diky za odpoved .

Luukkaass21
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.09.2016 15:16

Re: Prosím o pomoc - chyba P1176 lambda

Príspevok od používateľa Luukkaass21 »

Môže byť, ja keď som menil výfuk tak mi menili aj katalyzátor lebo bol úplne deravý. Tak možno aj preto vypisuje tá sonda chybu lebo sú tam zvýšené hodnoty kvôli katalyzátoru.

Používateľov profilový obrázok
peterf28
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.09.2017 02:13

Re: Prosím o pomoc - chyba P1176 lambda

Príspevok od používateľa peterf28 »

Luukkaass21 napísal:Môže byť, ja keď som menil výfuk tak mi menili aj katalyzátor lebo bol úplne deravý. Tak možno aj preto vypisuje tá sonda chybu lebo sú tam zvýšené hodnoty kvôli katalyzátoru.
Jaj tak to je dost podstatny rozdiel oproti tomu co si pisal predtym, ze ti menili len vyfuk a potom tu sondu . Ty si vlastne menil aj katalyzator - ten stoji ale od 300 do 1000 eur . Teda vlastne si menil vsetko :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - benzín"