Optimalne riešenie denneho svietenia na VW Passat B6

Moderátor: ejne

Xtream
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.07.2017 13:14

Optimalne riešenie denneho svietenia na VW Passat B6

Príspevok od používateľa Xtream »

Ahojte.
Kúpili sme starší VW Passat B6 a nieje tam vyriešené denné svietenie. (Bi-xenón - natáčanie)
Prečítal som si celé fórum a popozeral fotky a v pomere, cena, vzhľad, náročnosť sa mi zdá najlepšie riešenie dať ako denné svietenie do parkovacích svetiel, s tým že sa žiarovky vymenia za diódy.

Avšak sa mi zdá ako nezmysel že sa tam dávajú odpory, miesto toho aby sa zmenilo programovanie palubného počítača, čo sa mi zdá jednoduchšie, efektívne a hlavne logické. Preto sa chcem s pýtať v čom je problém?

V programovaní automobilových počítačových riadiacich systémov sa nevyznám, ale možno tu niekto bude mať skúsenosti. Ja som síce programátor, ale robím iné veci. Z popisovaných problémov mi je však jasné že to funguje asi nasledovne. Palubný počítač, si jednoducho preblikne všetky svetlá, a nameria pretekajúci prúd. Ak je vlákno žiarovky pretrhnuté prúd nepreteká a palubný počítač to vyhodnotí ako chybu. Rovnako vyhodnotí ako chybu keď preteká slabý prúd, v prípade namontovanej ledky. V programe je príkaz - ak je prúd menší ako "hodnota" hlás chybu. Preto by nemal byť problém jednoducho zmeniť požadovanú hodnotu prúdu podľa parametrov led svetla. Keďže to však nikto tak nerobí, predpokladám že výrobca neposkytol pre štandardné rozhranie prístup do takýchto parametrov. Avšak základnú riadiacu jednotku je určite možné programovať a meniť úplne vo všetkých parametroch. Preto sa pýtam. Vie to tu niekto? V parametroch ktoré sa štandardne programovať dajú sú takéto údaje a dajú sa meniť? A ak áno, prečo to nikto nerieši tak?

Rád by som to na svojom aute vyriešil bez montovania odporu a zvyšovania si tak odberu prúdu, čo síce nieje až taký problém ale ide mi o princíp a jednoduchosť. Prečo robiť veci komplikovane, keď sa dajú jednoducho.
Naposledy upravil/-a Xtream v 31.07.2017 19:09, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Optimalne riešenie denneho svietenia na VW Passat B6

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ziarovky v parkovackach ako denne svietenie mat nemozes to absolutne nesplna poziadavky denneho svietenia( intenzita je slaba a tak isto parkovacka nehadze uhly ako svetlo homologizovane pre denne svietenie.

Ak mas hmlovky tak sa sa denne svietenie pustit cez - tie hmlovky tiez nie su homologizovane pre denne svietenie ale jazdi tak kopa ludi vratane mna. Uz ma X krat kontrolovali policajti a zatial k tomu nemali absolutne ziadnu vyhradu. ( mam tam ziarovky plnene xenonom aby to svetlo nebolo zlte a vykon hmlovky nastaveny na 60 % )

Pokial nemas hmlovky tak sa do 80 € zmestis s dorabkou. Kupis najlacnejsie hmlovky a do nich vsadis NSSC certifikovane denne svietenie okruhle. Je to prplacka ale vyzera to velmi pekne a velmi dobre to aj svieti. ( robil som to tak na tiguane a vyzera to ako original LED denne svietenie na fabii RS.

Priklad:
Obrázok
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Xtream
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.07.2017 13:14

Re: Optimalne riešenie denneho svietenia na VW Passat B6

Príspevok od používateľa Xtream »

No. To sa mi nezdá že by to nespĺňalo nejaké parametre pre denné svietenie. Zdá sa mi to oveľa lepšie ako mať tam tie hmlovky, ktoré sú dosť pri zemi a nepáči sa mi to. Veď svietivosť záleží predsa od žiarovky a keď tam príde taká čo má dosť lumenov (ledka), tak tam bude dostatočná svietivosť. Čo sa tíka uhlov, tak tam asi bude zadná odrazová plocha, tým pádom ledka ak má viac svetelných čipov, tak tam hodí všetky uhly, ak rátam že sú tam rôzne vzdialenosti zdrojov svetla, tak ten rozptyl bude dostatočný. Taktiež sú na tom svetle rôzne profily hrúbky krycieho skla, ktoré tiež vytvárajú rozptyl tomu svetlu.

Čo sa tíka denného svietenia, tak tam je predsa podstatná svietivosť a taktiež vzdialenosť medzi svetlami a výška od zeme, čo myslím že tie parkovačky v pohode spĺňajú. O hmlovkách pochybujem, sú totiž moc nízko.

Ja tam mám originál hmlovky. Tam by stačilo tiež dať len ledku.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Optimalne riešenie denneho svietenia na VW Passat B6

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Kopu kecov ale vidim ze nepomozem. Nastuduj si vyhlasku :). Jednoducho tvoj hlavny svetlomet nema homologizaciu na denne svietenie podla RL Exx .

Nie je tam ziadna zadna odrazova plocha . Su to proste vykonnejsie cipy ktore svietia do vsetkych stran .

Nehovorim o tom ze ked si das parkovacky tak ti bude aj pocas dna svietit cely interier . Zadne svetla a osvetlenia spz.

Nerozumiem preco pocybujes o umiestneni drl do vysky hmloviek ked to tak od seria dava polovica vyrobcov original ;)

Tu mas princip drl:
ObrázokObrázok

Odoslané z SM-A320FL pomocou Tapatalku
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Xtream
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.07.2017 13:14

Re: Optimalne riešenie denneho svietenia na VW Passat B6

Príspevok od používateľa Xtream »

Z neznalosti pochybujem. Ale ďakujem za vysvetlenie. V tom prípade by sa to mohlo vyriešiť aj bez prerábky svetiel? Teda len s ledkou?

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Optimalne riešenie denneho svietenia na VW Passat B6

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Aby si to mal legalne tak si musius siahnut po led dennom svieteni. ( pasik do mriezky vedla hmlovky alebo pod) zapojenie je jednoduche a instalaciu zvladne skoro kazdi.

Alebo nie uplne legalne ale ako som hore pisal zatial som s tym nemal problem . Das si ledku do hmloviek a poprosis niekoho v okoli nech ti nakoduje denne svietenie ako severna amerika cez hmlovky , denne svietenie sa ti pusti ked polovis rucnu brzdu.
Hmlovky si trochu pridvihnes stelovakom a mas .

Ale ledka do hlavneho svetla nie je stastne riesenie.

Odoslané z SM-A320FL pomocou Tapatalku
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Optimalne riešenie denneho svietenia na VW Passat B6

Príspevok od používateľa frflos »

...das silnejsiu led parkovacku aby sluzila ako drl a zamyslel si sa ako to bude svietit po tme spolu so stretavackami alebo, ked nechas v tme zapnute parkovacky pri stojacom aute? Nemas jednoduchsie nakodovat tie hmlovky na denne svietenie? Dve kliknutia v diagnostike a svietis. Ked uz chces robit nelegalnu upravu s parkovackami,,tak radsej tie hmlovky, ktorumi aspon nebudes nikoho vecer oslepovat. Co sa tyka parametrov su hmlovky v norme lebo vacsina aut ma drl v oblasti hmloviek
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Xtream
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.07.2017 13:14

Re: Optimalne riešenie denneho svietenia na VW Passat B6

Príspevok od používateľa Xtream »

ano frflos, tak to budem nakoniec asi musieť riešiť. Som myslel že parkovačky budú ok, lebo to lepšie vyzerá, ale ako vidím niesu ok.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Optimalne riešenie denneho svietenia na VW Passat B6

Príspevok od používateľa Lookisvk »

A led pas do mriezky sa ti nepaci ?

Odoslané z SM-A320FL pomocou Tapatalku
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

tomo662
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 25.02.2008 20:20

Re: Optimalne riešenie denneho svietenia na VW Passat B6

Príspevok od používateľa tomo662 »

Neviem preco riesite svietivost a homologizacie ked niektore krainy stale nepotrebuju denne svietenie a funguju neviem ci ked je krasny slnecny den ci si vobec niekto vsimne ze ten oproti svieti a druha vec je ze neviem ci ten led pasik co sa predava je lepsi ako tie parkovacky videl som zopar pasikov a ledva svietili ja mam v parkovackach ledky cez den pouzivam ako denne svietenie a nemal som problem z nicim a svieti to fajn a v noci je to v pohode nikoho to neoslnuje a mojho sefa jebali za to ze ma hmlovky ako denne svietenie

Napísať odpoveď

Návrat na "Denné svietenie"