Passat B6 BKP zhasina motor

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
MatthewB6
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.10.2017 08:31

Passat B6 BKP zhasina motor

Príspevok od používateľa MatthewB6 »

Ahojte, zacal som mat problem s mojim Passatom B6 2.0 TDI, motor BKP automat DSG, RV 2006.
zacalo to tak, ze som siel po dialnici cca 100 KM a pri prvom pribrzdeni (odbocovaci pruh z dialnice) mi auto skapalo. Bez nejakeho hlasenia chyby, proste zdochlo. Pri pokuse nastartovat ato naskocilo, drzalo otacky asi 2 sekundy a znovu zdochlo.
Auto som odtiahol a ako nahle zislo z odtahovky, vychladnute naskocilo v pohode.
Diagnostika najprv nehlasila ziadnu chybu.
Autom som jazdil 2 tyzdne, jedine, co som si vsimol je zvysena spotreba a tmavy dym, ked som mu pridal.
Po dvoch tyzdnoch sa situacia zopakovala, ale uz to bolo pri jazde v meste. Pridal som, kedze som obiehal a akonahle som pustil plyn, rozsvietila sa kontrolka ESP, vyplo posilovaci riadenia a auto postupde doradilo do 1tky a zdochlo. pri pokuse nastartovat znova ten isty scenar (nastartuje a po 2 sekundach zhasne).
Znova som odtiahol auto do servisu a mechanik mi povedal, ze v aute nebola nafta (pred zdochnutim rucicka ukazovala vyse stvrt nadrze, ziade upozornenie, proste nic). Doliala sa nafta, auto naskocilo a hlasilo chybu prveho vstrekovaca. Po dvoch dnoch jazdenia (bez nejakeho extremneho pridavania) zmizla chyba vstrekovaca a momentalne nema auto ziadnu chzybu na diagnostike.
Ale problem pretrvava. Akonahle mu dupnem na plyn, vyvali sa cierny dym z vyfuku a auto zdochne. Pri volnobehu sa to nedeje, iba za jazdy. Nasledne musi auto postat, respektive vychladnut a nastartuje na brnk.
Vie mi niekto poradit, na co sa zamerat, s cim zacat? Stretol sa uz niekto s niecim obdobnym? Nerad by som vyminil polku auta a aj tak by to nepomohlo.
V beznom servise mi mechanik povedal, ze by vymenil od cerpadla v nadrzi az po vstreky cele vsetko.
Dakujem za akukolvek radu, odporucanie. Pripadne, ak pozna niekto v ramci BA odbornika na tieto motory, budem len rad za kontakt.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Passat B6 BKP zhasina motor

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Vadny plavak v nadrzi / resp cerpadlo / alebo si nataknoval nejaky sajrajt a chcije tryska.

Treba spravit log cez diagn a skontrolovat davky paliva.
Vypina ti to aj ked mu pridas na volnobeh??


v ramci polemizovania
mi to pride aj ako zadrety EGR
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

MatthewB6
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.10.2017 08:31

Re: Passat B6 BKP zhasina motor

Príspevok od používateľa MatthewB6 »

Tankujem na Shellke, ale auto mam cca 3 mesiace, boh vie, co tam tankoval predosly majitel.
Na volnobehu to nerobi, ked odparkujem auto, zaradim neutral, pridavam, tak sice dymi, ale neskape...
EGR bolo podla zaznamov a faktur cistene pred 5 mesiacmi.

Tento problem inac zacal po vymene oleja a vsetkych filtrov, ak by to mohlo pomoct.

Používateľov profilový obrázok
VW BORA 1,6 16V
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 676
Dátum registrácie: 15.03.2008 07:53
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Passat B6 BKP zhasina motor

Príspevok od používateľa VW BORA 1,6 16V »

Ak mas cierny dym moze byt vela nafty a malo vzduchu. Kazdopadne napad s plavakom a ceroadlom v nadrzi vyssie spominany nie je zly. Vlastna skusenost na cbab, ked odislo, auto zdochlo dsg dopodradovalo a bolo(akurat som viac nenatocil). Naco vyhadzovat celu sustavu ked sa da omerat ako tlaci? Len je to asi vela roboty pre mechanika, co?

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
Moja prva velka laska :lol: VW BORA 1,6 16v, AZD
Momentálne mazlíček Passat 3C5, 2.0 TDI DSG, 103kW

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory + poruchy čerpadiel"