Identifikácia kódu poruchy a problému štarovania

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Shingi7
Vodič
Vodič
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 05.07.2016 22:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Identifikácia kódu poruchy a problému štarovania

Príspevok od používateľa Shingi7 »

Zdravím Všetkých.
Ak zakladám OT tak sa vopred ospravedlňujem. Prešiel som cez vyhľadávanie viacero vlákien, no nikde som nenarazil na môj problém. Predpokladám, že nie som prvý, takže som to len zrejme nedohľadal. Problém je, že pred 6 týždňami som si zadovážil svoj prvý VW Passat Variant 12/2007 3C(B6), 1.9TDI PD (77kW) motorizácia BLS. Po dvoch týždňoch ma postretla udalosť, že som nedokázal naštartovať. „Zatlačím Kľúč do prvej polohy, prebehne načítanie s hlásením „ Pri štarte stlačte ....“, stlačím a nič, ticho ani ťuk. Zopakované cca 5- 7x. Odchádzam na..., že čo som to kúpil. Na druhý deň, len tak, že skúsim či náhodou a naštartovalo na prvý šup. Idem ku kamarátovi na diagnostiku. Našiel jeden záznam o chybe P2823, no nedokázal ju identifikovať. (Nemá veľa skúseností s VW). Vymazal či sa pri opakovaní problému ukáže opäť. Po cca 15 dňoch (včera) sa to zopakovalo. Opäť som to skúsil asi 5x zamknúť, odomknúť, naštartovať, no bez úspechu. Dal som si 10 min pauzu. Vrátil sa k autu, skúsil štart a naskočilo. Po pripojení na diagnostiku sa neukázal žiadny záznam o chybe. Niekde na webe som našiel 27 stranový dokument s kódmi chýb VW a škoda, ale tento tam nebol. Porosím Vás čo máte skúsenosti o radu čo sa deje a ako to vyriešiť. Manželka odmieta jazdiť lebo má strach, že ju auto niekde nechá. (Panika pri predstave, že jej motor zhasne na križovatke a ona nenaštartuje.) Ďakujem za ochotu. S pozdravom Shingi7
Passat Variant 1.9 TDI (chip 101kW/300Nm) PD 3C/5, 12/2008, Comfort line, BLS, DPF.
Passat Variant 1.6 TDI (88 kW / 118 HP) 16/2015, High line

Používateľov profilový obrázok
maco4
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2348
Dátum registrácie: 27.11.2007 17:34
Bydlisko: Lipt.Mikuláš

Re: Identifikácia kódu poruchy a problému štarovania

Príspevok od používateľa maco4 »

Podla tohoto opisu poruchy teba v prvom rade skontrolovať komplet káblovenie od spínačky až po štartér.Často je problém :idea: štartér,,, lebo ten treba po určitom čase rozobrať vyčistiť a vyfúkať pozostatky po uhlíkoch alebo vymeniť komplet uhlíkové uloženie štartéra.
Passat B 8.5-2 TDI variant + Golf 7.5-2.0 TDI variant + Golf 7 TSI + VW Sharan
/ ex-GOLF IV + ex-Passat B7-2,0 TDI variant /

/ heslo; Nekupuj nové pokiaľ sa nepresvedčíš že sa to nedá opraviť !!! /

Používateľov profilový obrázok
Shingi7
Vodič
Vodič
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 05.07.2016 22:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Identifikácia kódu poruchy a problému štarovania

Príspevok od používateľa Shingi7 »

Tak neviem ako sa to bude ďalej vyvíjať, ale problém sa opäť vrátil. Tak ako si mi radil dal som skontrolovať štartér a ten mechanik čo to robil tvrdil, že ho vybral skontroloval a že je v poriadku. Dal som auto na diagnostiku tu v BB do Auto Novo čo sú asi jediný oficiálny servis VW v okolí a tým i vymenili ten modul, do ktorého sa zasúva rádiový kľúč. Oboznámili ma s protokolom s diagnostiky a že tá im načítala chybu(y) práve tohoto modulu. Auto mi odovzdali 23.8.2016 a v stredu 7.9.2016 som auto dostavil, odprevadil dcéru do školy. Pri pokuse o štart sa nič neudialo a auto som musel nehať tam. Manželka bola po dcéru v škole skúsila naštartovať a prišla na aute domov s tým, že auto cca 5x štartovala a bez problémov. Ja som skúsil obdeň a zase nič ani nasledujúci deň nenaštartovalo. Bol za mnou kamoš čo má diagnostiku a v RJ boli opäť tie isté chybové kódy ako pred výmenou toho modulu. Už som objednaný na reklamáciu servisného zásahu. O to nejde, že mi to opäť vymenia. Ale sa obávam, že oni netušia prečo ten modul odchádza (zblbne). Je niekde v okolí niekto kto sa vyzná v elektrike a vedel by tomu prísť na koreň? Za kontakt alebo rady vopred ďakujem.

Edit 01: Klasický vymieňači (tipery). Tentokrát aj napriek tom, že RJ udala rovnaké chybové hlásenia ako naposledy, vraj sa kto mu pridala aj chybný signál snímača polohy spojkového valca na pedály spojky. Technik ale naznačil, že ani táto výmena nemusí môj problém odstrániť. Poďakoval som za úprimnosť a opýtal sa, že teda ako to ideme riešiť. Mladý muž len pokrčil plecami, že to môžem ale nemusím dať vymeniť a skúsiť či to pomôže. Tak som sa poďakoval za ochotu, ale že ja nie som ochotný platiť za ich zaúčanie a typovanie čo by to tak mohlo byť, keďže mi hneď pohotovo predložil rozpočet na ND a prácu. Takto to vyzerá v autorizovanom a zrejme jedinom originálnom servisnom centre VW v Autonovo.
Passat Variant 1.9 TDI (chip 101kW/300Nm) PD 3C/5, 12/2008, Comfort line, BLS, DPF.
Passat Variant 1.6 TDI (88 kW / 118 HP) 16/2015, High line

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: Identifikácia kódu poruchy a problému štarovania

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Napis clubakovi Ejne mozno bude vediet koren problemu.

Používateľov profilový obrázok
Shingi7
Vodič
Vodič
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 05.07.2016 22:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Identifikácia kódu poruchy a problému štarovania

Príspevok od používateľa Shingi7 »

Už som sa ho snažil kontaktovať. No zatial na moje otázky nereagoval.
Passat Variant 1.9 TDI (chip 101kW/300Nm) PD 3C/5, 12/2008, Comfort line, BLS, DPF.
Passat Variant 1.6 TDI (88 kW / 118 HP) 16/2015, High line

brosman
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25.05.2016 17:23

Re: Identifikácia kódu poruchy a problému štarovania

Príspevok od používateľa brosman »

Shingi7 napísal:Už som sa ho snažil kontaktovať. No zatial na moje otázky nereagoval.
Zdravim ako si dopadol stym startovanim??kde bola chyba???daj vediet cenu vsetko mne to iste robi moje cc-cko
Dik za odpoved

VirtualVoid
Vodič
Vodič
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 28.11.2017 12:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Identifikácia kódu poruchy a problému štarovania

Príspevok od používateľa VirtualVoid »

obdobný problém.

zatlačím kľúč do prvej polohy, zatlačím, a nič... iba cuknutie.
BMW E46 330iX

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Identifikácia kódu poruchy a problému štarovania

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

kontrolky svietia,len nejde starter?

VirtualVoid
Vodič
Vodič
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 28.11.2017 12:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Identifikácia kódu poruchy a problému štarovania

Príspevok od používateľa VirtualVoid »

Vlado 14 napísal:kontrolky svietia,len nejde starter?
áno, v mojom prípade to bol "len" štartér. repas, na nový nemám.
BMW E46 330iX

marco7905
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.04.2019 10:21

Re: Identifikácia kódu poruchy a problému štarovania

Príspevok od používateľa marco7905 »

Ahojte všetci potreboval by som poradiť mám Passat 12.2007 2.0 mám menší problem keď sa auto zohreje je ho problém naštartovať iba točí a nič...po pár opakovaniach konečne naštartuje ale nerobí to stále

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory + poruchy čerpadiel"